Vinkkejä 2-vaiheeseen

Hidas liikkuja

Hei

Antakaas jotain vinkkejä 2-vaiheesee mitä ottaa huomioon. Välivaiheen kortti ollu taskussa 1,5 vuotta ja kilometrejä kertynyt ~23t. Taipumus on ajaa sopivan lievää ylinopeutta muun liikenteen tahdissa. Mitä arvioiva ajo pitää sisällään? Sitä ei kai voi reputtaa jollein pahemmin kuolonuhreja aiheuta?

Liukasradalle meinasin mennä omalla sierralla joka siis on 2-litran koneella, takavetonen eikä abs jarruista tietoa. Tuolla pitäis pärjätä mitä kannattaa liukasradalla ottaa tuossa huomioon?

Kiitoksia vinkeistä jo etukäteen.

2

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Agono

      Ei mitään hätää. Tuo 2,0 sierra on sen verran laiska vehje, ettei ongelmia tule. Itse menin 140hv pikkusportillani tuonne radalle, ei myöskään abs:ää...Hyvin meni :)

      • Hidas liikkuja

        Hyvinhän se meni. Pari kertaa onnistuin pyörähtää ihan kunnolla 360 astetta ja matka jatku. Tuli huomattua että jarrutusmatkat ilman abseja on jonki verran pidemmät ja nopeuksia joutu aavistuksen laskemaan että pysty selviytymään samoista esteistä. Kivaa oli ja todella lämmin. Tollanen musta auto eikä ilmastointia tällä helteellä on aika tappava yhdistelmä. Noh ei saa valittaa harvoin meillä näin lämmintä on.

        Malmin poliisissa sanoivat tänään että 4-6 viikkoa menee että saa uuden pysyvänkortin. Vissiin yhä hieman ruuhkaa tuolla korttipalvelussa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4892
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3543
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2430
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1558
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1480
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1334
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1222
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1128
    9. 165
      1089
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1057
    Aihe