Onko kellään kokemuksia Nuorisosäätiön asuinalueista? Ajattelin yrittää kämppää sieltä, mutta mietityttää millaista porukkaa siellä asuu. Ja onko muuten toiminut säätiön hommat ok? Kuinka pitkä mahtaa olla jonotusaika "normaalihakijalla"?
nuorisosäätiön asunnot
helsingissä.
2
856
Vastaukset
- tyttärensä äiti
Tyttäreni haki ja sai Helsingistä Nuorisosäätiön asunnon alta kuukauden. Makuuhuone, olohuone ynnä avokeittiö sijaitsevat Suvilahden kadulla Sörnäisissä. Ainakin tämä rappu on rauhallinen ja siisti, pesutuvan kuivaushuoneissa on lukolliset ovet, joihin kukin pesijä tuo aina oman lukkonsa. Näin kukaan ei pääse pyykkivarkaisiin. Asukkaat ovet normaaleja työssä käyviä sekä sinkkuja että perheellisiä.
- ei laiteta
Voihan sitä voittaa arpajaisissakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1622567- 1602363
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551993Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1181967Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."01670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591394Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921272Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää781051Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2071012Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.334961