Kaksi tapahtumaa tulee peräkkäin: 1. Auringon vety
palaa loppuun ja siitä pullistuu punainen jättiläinen joka pölttaa maan ellei sitten painovoima työnnä maata aurinkoon.
2. Andromedan galaksi lähestyy linnunrataa 100 000
km/h ja nämä kaksi tähtijärjestelmää repivät varmasti maan kappaleiksi.
Vielä on muitakin tekijöitä kuten suuren taivaankappaleen törmääminen maahan. Myös jättimäinen gammapurkaus voi tappaa maan kaikki
asukkaat.
3. Ketjureaktio. Tapahtuu joiden aineiden ketjureakti joka aiheuttaa jättimäisen ydinpommin
itsestään.
4. Suuret peräkkäiset tulivuorenpurkaukset-
Maailmanloppu on taatusti tulossa, mitään mahdollisuuksia ei ole selvitä.
Lopun aika luonnontieteellisesti
9
911
Vastaukset
Tämäkin saattaisi kuulua jonnekkin muualle paremmin, mutta katsotaan, miten kiinnostaa. Jos tämä pallo poksahtaa, niin siinä menee samallalailla nuoret sekä vanhat, esikoiset ja muut.
- saa poksahtaa
Esikoiset eivät poksahda vaikka aloitus poksahtaisikin silmille.
Meidän luottamus on ikiaikojen Jumalaan, Herra, herra joka kuolemasta pelastaa.
Mutta tärkeämpi on kuitenkin jokaisen henkilökohtainen maailman loppu, että olisimme valmiina, joka saattaa olla kovin lähellä tänään tai ehkä jo huomenna. - Luojaan luottaen
Esikoisilla on selvä tavoite; eivät he pidäkään tätä maapalloa minään iäisyysasuntona. Sen lopun he uskovat tapahtuvan, kun Jumalan aika täyttyy! Mutta heillä on luvassa ikikoti taivaassa Jumalan ja Kristuksen luona enkelein seurassa. Ei siis hätiä mitiä todellisilla Jumalan lapsilla; hyvä perintö on tallella heille !
- Hellu Helium
Vetyä riittää vielä 5 miljardia vuotta.
- teutatess
Jaksan kyllä epäillä : Minusta Hirvittävästi paljon pienempi aika riittää , jos otamme esimerkin siten että JUMALAN aika on kuin yksi päivä ja meidän 1000 vuotta, lähdetään siitä että Hän loi kaiken alunkin, josta maailman ihmiset puhuvat alku pamauksesta. Mutta vesi oli ollut aina , alussa Hän sanoi tulkoon valkeus, ja valkeus tuli (siinä meni 1000 vuotta). jne. Näin laskien pääsemme n. 14000 vuoteen , ja voi olla että ei päivääkään ole jälellä .
- sanalla hän kaiken kaataa
5. Tämä on todennäköisin malli, jumala sanoo hävitköön maa-ja kaikki mitä siinä on. Mikään muu mahti ei voi saada maata katoamaan eikä pysymään.
Tämä on myöskin jumalattomien kauhistus kun he joutuvat eroon Jumalasta iankaikkisesti, eikä loppua tule koskaan.
Hänen omilleen tämä vaihe on ilon ja autuuden alku, jolla ei ole koskaan loppua.- täääkin
Samaan sanaan kaatuu lappijumalakin.
- tok tok
täääkin kirjoitti:
Samaan sanaan kaatuu lappijumalakin.
Käy pian hammaslääkärissä paikkauttamassa kolot hampaista. Niihin on jäänyt roskia. Sitten ei enää henkesi haise. Haastat riitaa koko ajan. Onko rakkaudettomuus hyveesi?
- teutatess
täääkin kirjoitti:
Samaan sanaan kaatuu lappijumalakin.
Minusta niitä on useampikin. Mutta niin kaatuu eikä jälelle jää kuin siniset jäljet .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431091No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951070Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14690
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30681Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .18610