ILMESTYSKIRJA 7
1 Tämän jälkeen näin neljä enkeliä, jotka seisoivat maan neljällä kulmalla ja pidättelivät maan neljää tuulta, ettei mikään niistä puhaltaisi yli maan ja meren eikä vasten ainoatakaan puuta.
2 Ja vielä näin yhden enkelin, joka nousi idästä kantaen elävän Jumalan sinettiä. Hän huusi kovalla äänellä noille neljälle enkelille, joille oli annettu valta hävittää maata ja merta:
3 "Älkää hävittäkö maata, älkää merta älkääkä puita, ennen kuin olemme painaneet sinetin meidän Jumalamme palvelijoiden otsaan."
4 Minä kuulin myös sinetillä merkittävien määrän. Sinetin sai sataneljäkymmentäneljätuhatta, ja heitä oli kaikista Israelin heimoista:
5 [Juudan] heimosta sai sinetin kaksitoistatuhatta, [Ruubenin] heimosta kaksitoistatuhatta, [Gadin] heimosta kaksitoistatuhatta,
6 [Asserin] heimosta kaksitoistatuhatta, [Naftalin] heimosta kaksitoistatuhatta, [Manassen]heimosta kaksitoistatuhatta,
7 [Simeonin] heimosta kaksitoistatuhatta, [Leevin] heimosta kaksitoistatuhatta, [Isaskarin] heimosta kaksitoistatuhatta,
8 [Sebulonin] heimosta kaksitoistatuhatta, [Joosefin] heimosta kaksitoistatuhatta ja [Benjaminin] heimosta kaksitoistatuhatta.
Pelastautuneita on enenmmän kuin mainitut, koska nimet pitää puhdistaa, ja puhdistuneista löytyy lisää nimiä. Se vaatii ensin että puhdistautuu (eroaa kristinuskosta) ja löytää nimensä ja tunnustaa maallisen ja sielullisen perimänsä. kysymys ei ole siitä että uskoo, vaan siitä että tietää kuka on ja mihin kuuluu.
http://kivi.suomalaiset.org/kivi.pl?nayta=sukupuut
Pelastautuneet
Matti E Simonaho
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996013
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804782Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282823Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764