Heinäluoma saattaa olla hyvä

mutta esiintymistaitoa ei kaverilla kyllä ole. Ainakaan näiden näyttöjrn perusteella.
8393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Koskahan viimeks Heinäluoma on itse kirjoittanut puheensa... Eiköhän se ole avustaja joka ne naputtelee ja Eero-poika tyytyväisenä lukee suoraan paperista.

Äänestä

Miten kun mies on ollut hallitusvastuussa niin
kaikki parannukset ja korjaukset ovat jääneet
seuraavan hallituksen tehtäväksi. Onko miesten
työssäkäynti noin saamatonta. Asiat olisi voitu
kohentaa demarien ollessa puikoissa, MUTTA
politiikka onkin TEATTERIA kuten Irwin lauloi.
Sirkus Arkkaadia.

Äänestä
  • miksi yritetään vastuu koko hallituksen toiminnasta pistää yhden ministerin hartioille.
    - Kukas olikaan edellisen hallituksen puikoissa?

    Äänestä

Todellakin on vaikea havaita hänessä karismaattisen kansanvillitsijän tai unohtumattoman puheidenpitäjän ominaisuuksia.

Ennemminkin tulee mieleen joku itseensä ja työhönsä kyllästynyt tusinavirkamies. Ei kiinnosta, ei innosta, mutta jotakin on pakko yrittää.

Minusta Heinis on omimmillaan eduskunnassa, kun hän räyhää paikaltaan suu vaahdossa kiukkuisena kilpakumppanilleen Jyrki Kataiselle ja syyttää hallitusta milloin mistäkin "tekemättömyydestä" (itse asiassa asioista,joita SDP hallitusaikanaan jätti tekemättä).

Varmasti ei näillä konstein demareiden kannatus lähde ainakaan kasvuun.

Äänestä
  • Ei minkään puolueen nykyisissä johtohenkilöissä näytä löytyvän karismaattisen kansanvillitsijän tai unohtumattoman puheidenpitäjän ominaisuuksia.

    Kuvitelkaapa vaikka Matti Vanhasta pitämässä tulikivenkatkuista puhetta Veikko Vennamon tapaan!

    Äänestä

Se, että Heinis on ensiluokkainen:

- Janne Virkkusen pääkirjoituksilla vedättäjä;
- gallupien väärinkäyttäjä;
- kirjoittaja

ei tee hänestä hyvää televisio- tai radioesiintyjää. Ongelma on siinä, että ollakseen poliittisesti uskottava, hänen olisi käytävä Suomen sosialidemokraattisen politiikan kovan ytimen eli valtiosihteeri Sailaksen politiikan kimppuun.

Ei ole uskottavaa se, että Heinäluomaa ja Kalliomäkeä Eero Heinäluomaa vähemmän sailasmainen Jyrki Katainen leimataan antisosialidemokraatiksi, kun hän tekee keynesiläis-sosialidemokraattista ylijäämäbudjettia jopa maltillisemmin kuin mitä Heinis olisi itse tehnyt.

Äänestä

radiosta vähän syvällisemmän Heinäluoman haastattelun,eipä vois enempää samaa mieltä olla.

Äänestä

Ei edes mölkkypelissä saanut yhtään palikkaa nurin.
Sossut vaihtakaa tuommonen luuseri nopeasti, voitte saada jonkun äänenkin seuraavissa vaaleissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puheiden kirjoittaja kirjoitti:

mutta esiintymistaitoa ei kaverilla kyllä ole. Ainakaan näiden näyttöjrn perusteella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu