Jo oli aikakin,hyvä Heinäluoma,ministeri Katainen, ei oikein hallitse,mitään muuta kuin korotuksia köyhälistön niskaan,mitään hyvää ei ole luvassa,siis siirrytään Sosialismiin,niin töitä löytyy työttömille,Kallan Sillan remonttiin ja tämä Rekkaparkki ennen Vaalimaata,että voivat Venäläiset ja Suomalaiset odotella rauhassa ylimenoa,Venäjälle.
No onhan senkin parkkipaikan tekeminen sen verran outoa,että ei ole muuta kuin Suomi maksaa ja ottaa taas lainaa EU:n kassasta,ja köyhälistö maksaa!
Eiköhän Presidenttikään ole saanut asiaan mitään ojennusta naapurimaan ministereille ja setä Putinille,että Rajamuodollisuudet on toimittava, no henkilökuntaa on vähän palkat ovat pieniä, ja välillä on myössäkin palkat,no se kuuluu Putinin politiikkaan.
Presidentti Putnilla on valta saada Vaalimaa toimaan,mutta kun on niin kiireitä ,että tahtoo unohtua rajamuodollisuuden toimivuus.
Välikysymystä vaan oppositio rökittämään Kokoomusta,ja saataisiin työläishallitus ja punainen kommunistinen Valtiovarainministeriksi,kunhan ensin saataisiin joukko eduskuntaan,mutta onhan se kansan pakko uskoa, että kapitalismi vie kurjuuteen,mutta Suomen kommunismi vie voittoon,jokaisen työläisen!
Jos muualla maailmassa mellakoidaan hallituksen tekoja ja on saatu aikaan jotakin,niin Suomessa niellään joka hallituksen kurjistama juttu,ei mitään hyvää tiedä KATAISEN TOIMET,Amurin ratatöihin pitäisi lähettää nykyinen hallitus,loppuisi köyhälistön kiusaaminen!
kommarirahvas
Hallitukselle SDP,povaa Välikysymystä?
kommarirahvas
2
236
Vastaukset
- PappaManninen
helpompi mennä amuriin? Suomen kansa on juuri
valinnut mieleisensä eduskunnan ja sitäkautta hallituksen. Katainen tekee erinomaista työtä, mutta hänen politiikkansa aukeaa paremmin jos osaa pikkaisen laskea. - T Urpo
Kumpi maksaa energiaveroja enemmän?
Yksiössä asuva autoton työtön vai Kauniaisissa
asuva Porsche Cayennellä ajava, 500 neliön talossa
asuva, kesäplantaasin omistava juristi/ekonomi.
Kuten huomaat Suhoi, Jyrkin korotukset osuvatkin
enempi rikkaiden maksettavaksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658