Löytyihän se rekisteröimätön "Kadunmies vaan" nimimerkki tuolta ufot palstalta. Sitä kaiketi tarkoitat vaikka samalla nimimerkillä on kyllä kirjoituksia monella muullakin palstalla. Sinne oli näköjään hiljattain ilmestynyt ensin joku rekisteröimättömänä tekemään pilaa kyseisen kaverin kirjoituksilla ja olit näköjään itsekin häntä siellä irvaillut. Kun kaveri sitten rekisteröi nimimerkkinsä, niin joku on alkanut jälleen kiusaamaan häntä ja tälläkertaa taas rekisteröimättömänä.
Kahlasin kyseisen hemmon kirjoitukset läpi ja ei se kaveri ainakaan ufoihin usko. Näyttää lähinnä kuluttavan aikaa kirjoittelemalla palstalle ihan hauskan oloisia kirjoituksia.
Kun vähän enemmän penkaisin pahnojen alta, niin Kadunmies alkuisia niccejä tuntuu tulleen ja menneen enemmänkin tässä vuosien kuluessa.
Kannattaisi ehkä itse katsoa vähän peiliin ennenkuin kovinpaljoa alkaa asiasta mesoamaan. Kyllä kait näille julkisille palstoille saa kirjoitella myös sellaiset ihmiset joiden ajatukset eivät kulje ihan samaa rataa omiesi kanssa.
Tännehän postataan päivittäin ihan järjetön määrä erilaisia kirjoituksia. Noita kirjoittajiakin tuntuu olevan enemmän kuin taivaalla tähtiä. Eiköhän se ole sanomattakin selvää, että samantapaisia nimimerkkejä pakostakin syntyy?
No eipä tämä asia minulle kuulu, mutta ihmettelempä vaan ihmisten pikkusieluisuutta.
PS. Postasin tämän saman kirjoituksen tuohon Kadunmiehen nicin etsintä ketjuun, mutta eipä se siellä montaa sekunttia saanut olla, siksi siis uusi avaus.
Kadunmies
16
1226
Vastaukset
- HerkulesMan
Anteeksi epäilyt poistoista, mun oma kone tai sitten tää palsta puuhaa taas ihan omiaan.
- NaureskellenMan
Sinä sen sanoit ihan itse. *…mun oma kone tai sitten tää palsta puuhaa TAAS ihan omiaan.*
Olemme kaikki tällä palstalla kirjoittelevat oppineet yhtä ja toista toisistamme.:)
- Masse setä
mennä kovin alas noissa kirjoituksissa. Siis lukijoiden tasoon. Esimerkiksi Wagner on pitänyt aina pintansa ja hän onkin ollut aina taiteiden ystävä. Ainakin ennemmän, kuin tieteiden tai talouden.
Hänellä on kyllä tosin nykyään aika tiukkaa olkapään kiertäjälihaksensa kanssa.- Pumpulipaj
...sinusta on tullut...
Ei kannata mennä lukijoiden tasoon...alas...
Masse, mitä minä luinkaan? - jane.london
Pumpulipaj kirjoitti:
...sinusta on tullut...
Ei kannata mennä lukijoiden tasoon...alas...
Masse, mitä minä luinkaan?on kysymysmerkki??
- Pumpulipaj
...penkonut niitä pahnoja hiukan tarkemmin, olisit saattanut löytää minutkin sieltä :)
- HerkulesMan
Jäikö multa taas pahnanpohjimmaiset huomaamatta. ;)
- Pumpulipaj
HerkulesMan kirjoitti:
Jäikö multa taas pahnanpohjimmaiset huomaamatta. ;)
...myöten?
Alahan pöyhiä uudelleen...
- Ak:n lapio
löytyy kiihtyvällä tagilla, niinku ukkoa/akkaa viinakaupan ovessa ruuhka-aikaan. Niin stenumannista kuin herppesmannista.
Tekisitkö tukimuksen tästä mannisten suvusta niin ku nikikien nimilöis? - ollut rekattuna
tietääkseni jo yli vuoden. Kauanko se toinen on ollut rekattuna? Tietääkseni kahta samanlaista nimimerkkiä ei voi rekata, se ei onnistu.Ja Meidän kadunmies käyttää ainakin täällä aina rekattua nimimerkkiä, joten se toinen on feikki.
- en käynyt
Kadunmies kirjoitti:
...28.3.2004 alkaen,
urkkimassa, kun sivut näin tökkii. Oishan se profiilista tosiaan näkynyt. Pidä pintasi vaan.
- tökkiminen
en käynyt kirjoitti:
urkkimassa, kun sivut näin tökkii. Oishan se profiilista tosiaan näkynyt. Pidä pintasi vaan.
ittesä nuolemine ei o. Pidä Pidä vaan
- Kadunmies jonka tikkarin is...
Kahta samanlaista nimimerkkiä ei voi rekisteröidä joten teidän kadunnarisia narisee aivan turhasta. Kyseessä on kaksi eri nimimerkkiä joskin jos tämä ufoilija vai mikä se nyt oli, pitää lupauksensa ja häipyy palstoilta, niin silloin kyseessä on tyhmyyden riemuvoitto.
- maaseudunmies
Toisille tämä nettimaailma on elämääkin suurempi kysymys. Jos omasta nimimerkistä tulee niin pyhä asia, ettei edes samantapaista saa muilla olla niin silloin kai voisi jo hyvällä syyllä ehdottaa "elämän" hankkimista?
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h874987Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1073238Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313098Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262285Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191656Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961281Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391242Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311146- 48924