Seinäjoen keskussairaala

---

Hei. Te jotka olette/olette olleet töissä sairaanhoitajina SEKS:ssa, niin minkälainen sijaistarve eri vuodeosastoilla on (olen sis.kir sh)?? Onko erityisesti joillakin osastoilla erityinen tarve ja mahdollisesti pitkiä sopimuksia? Olemme aviomieheni kanssa muuttamassa lähiaikoina takaisin etelä-pohjanmaalle tampereelta..tiedän että treella olisi sairanhoitajille vaikka kuinka paljon töitä, mutta kotiseutu vetää lujasti takaisin..    

6

1957

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä vain

      kun otat yhteyttä sairaalan henkilöstötoimistoon.

      • ---

        mutta ajattelin jos jollakulla olisi ns. sisäpiirin tietoa..


      • sanoin minä!

        Ehkä hän halusi kysyä nimenomaan täältä palstalta vähän epävirallisempaa tietoa, mitä ei välttämättä sieltä henkilöstötoimistosta saa tietää. Eiköhän hän fiksuna ihmisenä sen asian tiedä, että sellainen on olemassa. Näitä asioita varten palsta on olemassa!


      • juuri

        Me kaikki haluamme jakaa "sisäpiiritietoa" täällä suomi2345 palstalla. Vastaukset tuleekuin apteekin hyllyltä


    • Sisar rento valkoinen

      Osastonhoitajien aika menee kuulemma sijaisia etsiessä, mutta aika nihkeästi sinne uusia otetaan silti...Sitä vanhaa porukkaa kierrätetään ja teetetään ylitöitä niin että pian ovat gurnout-lomalla...:( Itsekin olen ajatellut sieltä kysyä töitä, mut paras on mennä itse päällikköjen juttusille, niin saa positiivisen kuvan. Sis-kir sh on kova sana missä vain, töitä varmaan piisaa, jos oot ahkera ja lojaali työnantajalles!:)

      • Lievästi katkera

        On se mahtavaa, että joutuu osastonhoitajat ja ylihoitajat katteleen väkeä työvuoroihin ja jopa melkein rukoilemaan työntekijöitä tulemaan töihin!!
        Satuin itse olemaan vipparina EPSHP:llä silloin lama-aikana jolloin ylihoitajat oli täysi *yrpiä. Pompottelivat miten halusivat meitä sijais raukkoja. Ylitarjontaa kun sattui silloin meistä hoitajista olemaan. Jos sattui olemaan lapsi kipeänä, ei siinä paljon ymmärrystä jaettu, kun joutui kieltäytymään yhden päivän sijaisuudesta.
        En voi muuta sanoa, kun että nautin tilanteesta!! Toivottavasti tietyt ylihoitajat vielä ovat työsuhteessa ja joutuvat ottamaan lakin käteensä, kun soittavat sijaista!!!
        Olisi paljon muutakin sanomista koko sairaalasta, mutta jääköön seuraavaan kertaan...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4892
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3543
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2430
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1558
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1480
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1334
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1222
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1128
    9. 165
      1089
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1057
    Aihe