Voisiko näille "karjala takaisin" mölöille syöttää valtion laskuun jonkun pillerin, jolla saadaan raha? Rauha nimenomaan siltä paatokselta ja jurinalta, joka vahingoittaa isänmatamme. Se nakertaa talouselämää ja natoon liittymistä.
Mee yksin sinne
3
307
Vastaukset
- Mölöttäjä
Hyvin keksitty aloitus-provo Sergein porukalta! "Karjala takaisin" mölöt ovat pääosin Sergein porukan keppihevonen jolla päästään mollaamaan Suomea ja ylistetään Neuvosto-Venäjää. Eiköhän talouselämä ja Nato ole ihan eri juttuja?
- sisukimmppu
heti kun lähetään keritään hirvenmetälle takasi.
- asiallinen keskustelu
Asiallinen keskustelu ei vahingoita Suomen suhteita Venäjään. Sen sijaan Sergein tietotoimiston porukan tuhansien viestien tarkoitus on nimenomaan vahingoittaa suhteita. Miksi, sitä voi vain arvella. Ehkä täten valmistellaan maaperää Venäjän tuleville operaatioille Suomen suuntaan? Ehkä kyseessä on uudenlaiset Mainilan laukaukset hyvissä ajoin? Venäjän ylistyksellä ei liene merkitystä mutta Suomen vahingoittamsella saattaa olla seurauksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481