Venäläinen pommikone lensi tässä taannoin yhdysvaltain tukikohdan ylitse, ja sai seurakseen usan hävittäjät. (2kpl)
Karmea totuus paljastui ilmassa, jossa koneella oli seuranaan 5 kpl su-30 hävittäjää jotka eivät näkyneet edes hävittäjien tutkissa!
F-18 hornetit kävivät moikaamassa saatuetta ja palasi häntä koipienvälissä tukikohtaan!
Raportti aiheutti valtavan kohun usan sodanjohdossa ja lipsahtihan se uloskin.
F-35 uusin häiveteknologia ei yllä edes lähelle tasoa jota seurueen hävittäjät käyttivät!
Uusi häivetekniikka esitelty lännelle
5
571
Vastaukset
- vaati F-35 hävittäjää
takaisin piirustuspöydälle, kaameaa paatosta suoltaen, jossa viittasi aamun tiedoitustilaisuuden kohtaan jotain....
- mahdotonta.
Tuon näköinen kone näkyy varmasti tutkassa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-30
Tässä malliksi Hornet, ovat niin samannäköisiä, ja molemmat näkyvät tutkassa loistavasti.
http://www.ilmavoimat.fi/index.php?id=168- asia on toteutettu
Pietzosähköisellä pinnoitteella joka luo pinnan päälle plasmagentän joka asborsoi tutkasäteilyn.
Aialla ei ole mitään tekemistä koneen muodon kanssa. jos häivetekniikka on toteutettu muutoin kuin pelipintojen vääntelelyllä!
Venäjän koneet ei koskaan ole tähän langennut, ei siis ihme jos nillä on parempi järjestelmä. - kehitteillä
asia on toteutettu kirjoitti:
Pietzosähköisellä pinnoitteella joka luo pinnan päälle plasmagentän joka asborsoi tutkasäteilyn.
Aialla ei ole mitään tekemistä koneen muodon kanssa. jos häivetekniikka on toteutettu muutoin kuin pelipintojen vääntelelyllä!
Venäjän koneet ei koskaan ole tähän langennut, ei siis ihme jos nillä on parempi järjestelmä.sen uskotaan mm suojaavan sädeaseilta!
Koneen takaosaan F-22 pystyy muodostamaan plasmakilven, mutta ei koko koneen ympärille
- kun vain häipysivät
aivan kokonaan!
kaikki helvetinkoneet maasta kuin maasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812946Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka582338Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151747
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661327
- 591263
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781203