Annika Kokko loikkasi

kokoomukseen

Kristillisten ex-puoluesihteeri Annika Kokko on loikannut kokoomukseen. Asiasta kertovat kokoomuksen Verkkouutiset.
Koskahan alkavat loikat persuista muihin puolueisiin? Monella alkaa olla mitta täynnä Johtajan diktatuuria.

3

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei loikita

      muihin puolueisiin vaan muista puolueista loikataan persuihin.

      • käy niin

        Että moni persu pistää ns. rukkaset naulaan. Tyhjän saa pyytämättäkin.


    • En ole Sormo

      Meidän puolueemme koostuu ihmisistä jotka ovat loikkineet puolueesta toiseen jatkuvasti.
      Puolue on niin nuori,ettei kukaan ole syntynyt perussuomalaiseksi.
      Tyypillinen esimerkki on perussuomalaisesta on Helsingin piirin johtoryhmään kuuluva tiedoitusvastaava Ari Kähärä.
      Poliittisen uransa hän aloitti taistolaiskommunistina,senjälkeen oli vuorossa demarit,sieltä hän siirtyi vihreihin .Tämän jälkeen hän kolme vuotta sitten rupesi perussuomalaiseksi.Ennen eduskuntavaaleja hän erosi perussuomalaisista ja rupesi sitoutumattomaksi.Nyt hän omien sanojensa mukaan miettii rupeaako hän kunnallisvaaliehdokkaaksi perussuomalaisiin vai Kokoomukseen.Kokoomus on kuulemma pitkän aikaa houkutellut Kähärää riveihinsä.
      Perussuomalaisten Helsingin piirin huono järjestöllinen tilanne (jäsenmäärä huvennut 15 henkeen)aiheuttaa sen, että piiri yrittää kynsin hampain pitää kiinni Kähäränkin tapaisesta politiikan mustalaisesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      67
      3056
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      23
      1929
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      251
      1479
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      85
      1466
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      253
      1145
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1044
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      23
      1040
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1020
    9. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      97
      968
    10. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      68
      954
    Aihe