Eihän se ole kuin kamppailua siitä kuka tienaa eniten, keinoja kaihtamatta. Epäonniset alkoholisoituvat, joutuvat kadulle, toinen äärilaita asustelee miljoonapalatseissa, ja palveliat passaa. Evoluutiota? Ne joilla on paras "vaisto" rahan suhteen, osaavat pyöritellä euroja niinpäin että jokaisesta jää muutama % omaan taskuun. Siihen kuuluu huijaaminen, epäreilut sopimukset, juonittelu, oman edun tavoittelu. Näinhän toimii lännen mätä kapitalismi.
Toisin oli aikoinaan saksassa ja neuvostovenäjällä, joissa oli viisas järjestelmä, yksi viisas johtaja, joka neuvoi mitä ihmisen pitää tehdä. Ei ollut epätietoisuutta, jokaisella oli tiedossa oma asemansa ja paikkansa yhteiskunnassa. Ajatelkaa, ei kinastelua, huopaamista, spekulointia, juonittelua, huijaamista, ei epätietoisuutta. 5 vuotis suunnitelmien mukaan edettiin..
markkinatalous
6
316
Vastaukset
- maa_tiainen
Ihmiset eivät ole vielä ymmärtäneet, että älykäs suunnittelu tarkoittaa pohjoismaista demokratiaa ja sekataloutta. Toimii!
- Late 1
"--Pohjoismainen demokratia
maa_tiainen 10.8.2007 klo 20.55
Ihmiset eivät ole vielä ymmärtäneet, että älykäs suunnittelu tarkoittaa pohjoismaista demokratiaa ja sekataloutta. Toimii!------------"
Nyt minä kreationistina olen kanssasi täysin samaa mieltä! :)
Ethän enään tunne itseäsi palstalla hylkiöksi? HEH! - maa_tiainen
Late 1 kirjoitti:
"--Pohjoismainen demokratia
maa_tiainen 10.8.2007 klo 20.55
Ihmiset eivät ole vielä ymmärtäneet, että älykäs suunnittelu tarkoittaa pohjoismaista demokratiaa ja sekataloutta. Toimii!------------"
Nyt minä kreationistina olen kanssasi täysin samaa mieltä! :)
Ethän enään tunne itseäsi palstalla hylkiöksi? HEH!Kiitos. Luin talvella symmetriasta informaation katoamisena. Samaan aikaan nimimerkki sup kirjoitti rappeutumisesta ja informaation katoamisesta. Tuli silloin mieleen, että
kyseessä voisi olla sama asia. Kehottaisin ottamaan tämän vakavasti, koska kyseessä saattaa olla mullistava asia. Luontohan on pullollaan symmetrioita, siis mikä voisi olla parempi todiste rappeutumisen puolesta. Tässä tapauksessa rappeutuminen olisi kyllä positiivinen asia. - Onesimple
maa_tiainen kirjoitti:
Kiitos. Luin talvella symmetriasta informaation katoamisena. Samaan aikaan nimimerkki sup kirjoitti rappeutumisesta ja informaation katoamisesta. Tuli silloin mieleen, että
kyseessä voisi olla sama asia. Kehottaisin ottamaan tämän vakavasti, koska kyseessä saattaa olla mullistava asia. Luontohan on pullollaan symmetrioita, siis mikä voisi olla parempi todiste rappeutumisen puolesta. Tässä tapauksessa rappeutuminen olisi kyllä positiivinen asia.Ns.alkuräjähdys on käynnissä edelleen eli atomien ytimet ne vaan laajenevat eli räjähtävät kolmiulotteisesti ja avautuvat energia-aaltoja joilla on elektroni ja fotoniluonne.
Mitä pitemmälle laajeneminen etenee, sitä monimutkaisempia kokonaisuuksia laajenevista atomeista voi syntyä
http://www.onesimpleprinciple.com
Onesimple
:);):) - MMM
Onesimple kirjoitti:
Ns.alkuräjähdys on käynnissä edelleen eli atomien ytimet ne vaan laajenevat eli räjähtävät kolmiulotteisesti ja avautuvat energia-aaltoja joilla on elektroni ja fotoniluonne.
Mitä pitemmälle laajeneminen etenee, sitä monimutkaisempia kokonaisuuksia laajenevista atomeista voi syntyä
http://www.onesimpleprinciple.com
Onesimple
:);):)Mutta mikä räjähti siinä alkuräjähdyksessä? Joku aine/pimeä aine. jos se niin entä sitä ennen. tai sitä ennen. alkuräjähdyksen alku on määrittelemätön ja mahdoton.
Mikä todistaa laajenemisen? voimme ehkä nähdä omaa galaksia mutta entä 100000000000:nas galaksi johonkin suuntaan. sitä ei voi nähdä. eikä edes tietää sen olemassaoloa. entä jos ainut mikä laajeenee on oma galaksi. - Onesimple
MMM kirjoitti:
Mutta mikä räjähti siinä alkuräjähdyksessä? Joku aine/pimeä aine. jos se niin entä sitä ennen. tai sitä ennen. alkuräjähdyksen alku on määrittelemätön ja mahdoton.
Mikä todistaa laajenemisen? voimme ehkä nähdä omaa galaksia mutta entä 100000000000:nas galaksi johonkin suuntaan. sitä ei voi nähdä. eikä edes tietää sen olemassaoloa. entä jos ainut mikä laajeenee on oma galaksi.Täältä se selviää
http://www.onesimpleprinciple.com
Kaikki on yhtä ja samaa energiaa.
Täällä väännetään kättä kaikkeudesta
http://www.tiede.fi/keskustelut/viewtopic.php?t=16439
http://www.tiede.fi/keskustelut/viewtopic.php?t=21487
http://www.tiede.fi/keskustelut/viewtopic.php?t=21560
Onesimple
:);):)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062681Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv322403Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491914- 271559
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025