Eliittihän se siellä päättää...

jeev

Kyllä kansan edustajistossa ois kiva, kun saatais viellä väriä lisää. Elikkä eri väestöryhmista ihmisiä sinne, niin tulisihan huonompi osaistenkin asioiden puolustajia. Eikä vaan omien etujen tavoittelioden ryhmä.Kuitenkin minä ja reilu 5 miljoonaa maksetaan teidän palkka, niin ois aika korjata perheellisten ja vähempi osasten asioita. Eikä vaan kohdistaa veroja ja muita kuluja näille ihmisille. Ei rikkailla ole mitään hätää....Haloo. kuuluuko?

3

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos halutaan kansanvalta

      takaisin

      • aina ruikuttaa

        ja luulla että sellaiset saisi asioita paremmaksi jotka vain soittaa suutaan, ei ne haluakkaan mitään tehdä, niinkuin perussuomalaiset ei edes uskalla mennä hallitus neuvotteluun, kun tietävät ettei sitten saisi möykätä ja kieroilla muita haukkumalla.


    • älährys

      On rikailla hätä,kun Sasi rupee ajaan et ekuilla ostetaan vapaus jää aikaa luikkii sit pakoon paremmin.
      Sehän sitä tas-arvoo lisää,et kellä ekuja voi ostaa vapautta,kellä ei het linnaan.
      Miksei Sasi siihen puutu,et muutamat tuomarit laskevat vapaalle yli kaks vuotta ehdotonta vankeutta saaneet talousrikolliset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      42
      2106
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      170
      1868
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1310
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1140
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      91
      895
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      879
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      839
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      763
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      681
    Aihe