ostaa YDINPOMMIN, mutta muutaman lentokoneen ostaminen tai liisaaminen on SULA MAHDOTTOMUUS ja lastata ne räjähteillä on silkkaa 'hörhöilyä'. Vain lentokoneitten KAAPPAUS tuli kysymykseen.
:D
:D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vakoillaan valtioiden toimesta.
Firman kun tarvii pyörittää ikävää paperisotaa ja suorittaa muitakin juttuja jotka voi jättää vaan väliin. Ja varsinkin tempauksen jälkeen rahtifirman kanssa aina olis ikäviä johtolankoja. Jonkun kun tarvii sekin silti omistaa.
Kumpikohan on vielä halvempaa? Raha, vaikka sitä terroristeilla onkin, on vaikee liikutella maan rajan yli länsimaihin ilman että se mistä raha on kotoisin selviää. Helposti sen kantaa matkalaukussa välttäen ongelmat. Mutta ei siellä kanniskella lentofirman ostorahoja. Ja vielä vähemmän sellaista kukaan myy käteismaksajalle.
ostetaan - tarvitaanko KÄTEISTÄ? Kuinka paljon?
Järjestelykysymys.
Bin Ladeneilla/Saudeilla on hallussaan yli 7% USA'n taloudesta.
ovat iso suku. Osaman kanssa heillä oli välit poikki jo ennen vuotta 2001.
Mutta tehdään sopimuksia ja rahat (tai maksusitoumukset tmv) jossain muodossa pankkien välillä maasta toiseen vaihtaa omistajaa. Se jättää jälkiä, ja soittelee mahdollisesti kelloja jossain.
Huomaamattomampi temppu on vain opetella lentään ja kaapata kone tyypin voimin joka saapui maahan opiskelijaviisumilla tarvitsemansa rahat matkalaukussa. Kukaan ei tiedä mitä tapahtui.
Ei lentoyhtiötä sentään osteta kuin maitoa, mennään kauppaan ja valitaan hyllystä.
Logistiikan kannalta juurikin koneen kaappaaminen on järkevä toimi. Sitä kun ei juuri tarvita.
http://www.google.fi/search?hl=fi&q=bulvaani&btnG=Hae&meta=lr=lang_fi
:D
ja monta kertaa työlästä osoittaa KUKA omistaa mitäkin ja SE on NORMAALIA siinä kuin pulliaiselle maidon ostaminen.
perhesuhteet - liiketoiminta on liiketoimintaa - se ei laillisuutta kumartele.
Miksi ostaa lehmä, jos tarvitsee vain kupin maitoa?
tuttua?
Miksi kaiken pyhän nimeen pitäisi muka ostaa kuljetusyhtiö, jos haluaa vain lainata hetkeksi neljää lentokonetta?
ostetaan ja sehän on helppoa kuin lypsäminen.
lentämään ja jatko-opinnot isommalle liikelentokeneelle.
:D
Jatkakaa päivätyössänne.