paras artisti! Supersöötti ja sukkelasanainen sitäpaitsi. Voi kun tulis pian se uusi levy!
Kristian on
13
344
Vastaukset
- tykkään ja
ihmettelen, miksi ihmiset jaksava haaskata voimiaan erään muun artistin puolella ihan vaan todistellakseen muuta. Onhan tässä kyse lahjakkaasta laulajasta, jonka suuri etu on myös kielitaito. Sillä pääsee pitkälle maailmalla jos on vielä musiikillisesti noin lahjakas kuin Kristian. Joutuu varmaan pönkitämään muita idoleita jatkossa biiseillään sun muulla loistokkuudellaan.
- ehdoton valopilkku
ja tulee menemään lujaa, kun levy julkaistaan! Kyllähän Kristiankin on hieno ja sympaattinen, ja tulee jatkossa olemaan yksi vahvimmasta päästä. Siihen kyllä minäkin uskon 100%.
- Sen kaveri
on ainoo, josta lähtee jotain korville kuultavaa ulos ja lähtee tosi laadukkaasti. Näkihän sen koko kansa keväällä ja nytkin vielä! Ei millään pahalla, mutta tää on vaan mun funtsailua asiasta.
- on hyvä
Kristian on tosi symppis ja ääni on hieno.
Turha kiistellä siitä kuka on paras. Ei kaikki voi tykätä samasta. - ainakin
uskoo lujasti kykyihinsä ja sillä asenteella mennään vielä pitkälle.
On hieno asia, että se pääsee kokeileen siipiään ihan oman materiaalin turvin. Kunpa ne eivät sentään lennättäisi sitä pysyvästi ulkomaille.
Uuden levyn tuloa odottelen minäkin jo innolla.- ulkomaille
siis oot sä ihan tosissas? Ei tolla materiaalilla.
- tosiaan..
ulkomaille kirjoitti:
siis oot sä ihan tosissas? Ei tolla materiaalilla.
näitä ensiaskelia kannata tarjoilla maailmalla, mutta Kristianilla on kyllä monta muutakin puolta kuin tää perisuomalainen puolitttain pakolla esiin väsätty imago. Lapin kesähän oli se, joka iski kansan sydämmeen ja kai sitten siksi piti jatkaa tätä linjaa bisneksen nimissä.
Tuosta tuli mieleen Koivusen Piano man. Sekin oli "bisneksen nimissä" varmaan mukana, mutta ei häirinnyt kyllä millään lailla kokonaisuutta FFTF levyn suhteen, koska levy oli albumin mukana plussana eikä itse albumilla. - ihan
ulkomaille kirjoitti:
siis oot sä ihan tosissas? Ei tolla materiaalilla.
tosissani, eihän siitä tulevan levyn sisällöstä edes ole vielä mitään näyttöä.
Kristian on ihan selvästi niitä miehiä, jotka tekee mitä ne haluaa. - tulevaisuudessa
ihan kirjoitti:
tosissani, eihän siitä tulevan levyn sisällöstä edes ole vielä mitään näyttöä.
Kristian on ihan selvästi niitä miehiä, jotka tekee mitä ne haluaa.tekee niin, mutta eikös seuraavallakin levyllä pitänyt olla jotain levy-yhtiön sanelemaa? Edit Piafia (minkä muuten luulen sopivan hyvin juuri Kristianille jos se tulee ranskan kielisenä) ja muuta eli siis ei Kristianin omia biisejä vielä.
- siihen
tulevaisuudessa kirjoitti:
tekee niin, mutta eikös seuraavallakin levyllä pitänyt olla jotain levy-yhtiön sanelemaa? Edit Piafia (minkä muuten luulen sopivan hyvin juuri Kristianille jos se tulee ranskan kielisenä) ja muuta eli siis ei Kristianin omia biisejä vielä.
Kristianin omia biisejä ja muutama coverbiisi. Näin hän on sanonut jossain haastattelussa, en muista mistä sen luin.
Sitä en tiedä tuleeko siihen Piafia, mutta jos tulee niin paremmin Kristian ne biisit vetää kuin Piaf itse, se on selvä. - en usko
tulevaisuudessa kirjoitti:
tekee niin, mutta eikös seuraavallakin levyllä pitänyt olla jotain levy-yhtiön sanelemaa? Edit Piafia (minkä muuten luulen sopivan hyvin juuri Kristianille jos se tulee ranskan kielisenä) ja muuta eli siis ei Kristianin omia biisejä vielä.
Täällä ollut kirjoitus oli varmasti pilaa. Levyn sisältöä tuskin on päätetty, jos sitä vasta syksyllä aletaan tehdä. Eikä tietoja annettaisi julkisuuteen jossain epämääräisissä lehtijutuissa, vaan virallisessa tiedotteessa. Kristian itse voi tietysti höpistä mitä huvittaa.
Todennäköisimmältä vaikuttaisi, että levyllä on osittain Kristianin omaa materiaalia, osittain jotain muuta (jonkun muun tekemiä biisejä tai covereita tai molempia). - juuri
en usko kirjoitti:
Täällä ollut kirjoitus oli varmasti pilaa. Levyn sisältöä tuskin on päätetty, jos sitä vasta syksyllä aletaan tehdä. Eikä tietoja annettaisi julkisuuteen jossain epämääräisissä lehtijutuissa, vaan virallisessa tiedotteessa. Kristian itse voi tietysti höpistä mitä huvittaa.
Todennäköisimmältä vaikuttaisi, että levyllä on osittain Kristianin omaa materiaalia, osittain jotain muuta (jonkun muun tekemiä biisejä tai covereita tai molempia).noin Kristian on sanonutkin, että siihen tulee sekä omia biisejä, että muutama cover.Tähän minä uskon, eikä siitä ole sen tarkempia tietoja olemassakaan.
Ennen tämän Ensiaskeleet levyn julkaisua Kristian kertoi, että siihen tulee ainoastaan covereita ja se piti paikkansa joten uskon, että Kristian puhuu taas täyttä totta. - tuohon
en usko kirjoitti:
Täällä ollut kirjoitus oli varmasti pilaa. Levyn sisältöä tuskin on päätetty, jos sitä vasta syksyllä aletaan tehdä. Eikä tietoja annettaisi julkisuuteen jossain epämääräisissä lehtijutuissa, vaan virallisessa tiedotteessa. Kristian itse voi tietysti höpistä mitä huvittaa.
Todennäköisimmältä vaikuttaisi, että levyllä on osittain Kristianin omaa materiaalia, osittain jotain muuta (jonkun muun tekemiä biisejä tai covereita tai molempia).jo aikaisemmin mutta jostain syystä sitä ei näy täällä joten yritän uudelleen.
Juuri noinhan Kristian on sanonutkin, että uudella levyllä on sekä omia biisejä, että muutama cover. Sen tarkempaa tietoa siitä ei ole.
Ennen Ensiaskeleet levyn tekoa Kristian kertoi, että siinä on pelkästään covereita ja se piti paikkansa, joten uskon, että tämäkin on täyttä totta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614283Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653487Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541817Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251707Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981443Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133950Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235863en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115852Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18849