käynyt kursseja esim Arton (Adultan)? kokemuksia?
mediakäsikirjoittaminen
1
404
Vastaukset
- käynyt joo
Kävin tuon mainitsemasi kurssin. Jotkut viikonloppuosiot olivat todella hyviä - pystynet arvaamaan kokeneiden käsikirjoittajaopettajien nimistä, mitkä niitä ovat. Seassa oli kuitenkin liikaa turhaa höttöä. Pahin oli joku nettikirjoittamisosio, jolta meidän vuonna puolet lintsasi. Siellä joku poikanen höpisi itsestäänselvyyksiä internetistä sellaisella äänensävyllä, että ettehän te vanhukset tästä mitään hiffaa (muutamat meistä jo 40 täyttäneitä).
Toinen huono puoli oli, että osaa kurssiosioista myytiin ulkopuolisille tyyliin yksittäinen viikonloppukurssi. Samassa luokassa siis saattoi istua syksystä asti samaa kurssia tiiviisti opiskelleita ja sitten muutamia ulkoa tulleita, jotka olivat ihan eri tasolla. Oli todella ärsyttävää, kun joku miesidentiteettikriisistä kärsivä vänkääjä-äijä jankutti jotain turhanpäiväistä maineikkaalle naiskouluttajalle, ja kaikkien aikaa tuhraantui siihen, eikä itse pääasian opetteluun.
Kyllä minä siellä mielestäni paljon opin ja hoksasin, mutta alan hommiin pääsy ja oman käsärin myynti onkin sitten eri asia. Eli turha kuvitella uran tuolla kurssilla vielä urkenevan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481281- 1581097
- 61977
- 8772
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli180771Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27756Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51751- 11739
- 346718
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78675