http://www.imvu.com/
tuolla saa tehtyä imvu hahmon ja ladattua imvu messengerin.kannattaa hankkia!
Minulla on hahmo siellä, käykää katsomassa Home Page: http://www.avatars.imvu.com/Miikkatuz
IMVU 3 D messenger
17
3782
Vastaukset
- ...
http://avatars.imvu.com/miikkatuz
nyt pitäs olla oikee.- IMVU_rules!
Tuolla ohjeet http://bit.ly/netti-seikkailu Suomeksi miten pääsee nopeast mukaan virtuaali maailmaan! Tälläkin hetkellä 120 000 käyttäjää livenä. Tää on siis livechatti, ei mikään pervoparatiisi.
- mapici
ööö... Eihän tonne saa mtn juttuu tehtyy :/
- joku joka koitti
eihän se mitään pysty siitä accountin teon jälkeee tekee
- Moon939
Tein Imvuun Moon939 nimisen hahmon, mutta miten pääsee sinne huoneisiin? oon yritäny lataa Imvuu jo 50 kertaa yhellä koneella, toisella en oo viel kokeillu, mut halusin sen eka tälle (kannettava, nopea, Aspire 10WLMi -merkkinen)koneelle. Voisistko lähettää TARKAT ohjeet sähköpostiini: [email protected] ?
- zibro
moon939 voisitko kertoa pikkuisen tarkemmin että mitä jelppiä IMVU:n kans tarvit..?
- Eräs vain =)=)=)=)
Voisitko lähettää mullekkin ohjeet eve.maijala hotmail.com
- Ei osaa?
Voiks joku auttaa mua miten sinne tehää hahmo... Oon yrittäny tehä mut se ei tee sitä accountii... :(( Se vaa jää siien Register your account... Lähettäkää ohjeet sähköpostiin [email protected] :)
- kääpä
Ei osaa? kirjoitti:
Voiks joku auttaa mua miten sinne tehää hahmo... Oon yrittäny tehä mut se ei tee sitä accountii... :(( Se vaa jää siien Register your account... Lähettäkää ohjeet sähköpostiin [email protected] :)
second lifeä, siitä on myös teini versio erikseen:)). SL on loistava virtuaali maailma, jossa on myös oma tiivis suomi-ryhmä.
- 1234567890
Onks sulle tullu imvusta viruksii? Entä maksaako itse 3d chatin lataaminen?
- ......
Ei ja ei
- HAZIHuBiBAba
...... kirjoitti:
Ei ja ei
Mulla se jää siihen vaa jotai valittaa mulla on ubuntun käyttörärsjestelmä ihan tuntematon windows meni pois käytöst ei onnistu enää pelaaminen
- MIcchi
HAZIHuBiBAba kirjoitti:
Mulla se jää siihen vaa jotai valittaa mulla on ubuntun käyttörärsjestelmä ihan tuntematon windows meni pois käytöst ei onnistu enää pelaaminen
Sain ladattua imvun mutta kun yritan kirjautua se sanoo:"The IMVU service could not be reached.Pleace check your internet connection and try again.
- Micchi
MIcchi kirjoitti:
Sain ladattua imvun mutta kun yritan kirjautua se sanoo:"The IMVU service could not be reached.Pleace check your internet connection and try again.
jatkuu...
netti yhteys toimii kyllä (jos tuossa edes siitä höpötetään). - Lilli_Emppu
Mulle on tullut imvusta jo ihan tarpeeks viruksii, joten ei kannata ladata. En ainakaan suosittele.
- Olli41
Parisen vuotta tullut tuota IMVU:a pelattua. Kannattaa harkita tuohon liittymistä, tässä muutamia syitä:
1 Vip antaa muutamia lisätoimintoja, kuukausittain saat jonkun surkean lahjan ja 5000 cretittiä. täysin rahan hukkaa . Imvun omat crediitit ovat kalliita, esim cassopeia myy lähes 50% halvemmalla ja on täysin laillinen.
2 AP ? Eli "disable pass" , turha olla siinä luulossa että tämä on aikusten puoli, pelkkä jatke GA:lle , tuotteita poistetaan täysin mielivaltasesti , ns mustan marketin tuotteet usein käytettynä = he poistavat tilisi tai antavat 2vk tai enemmän "jäähyt". Poistoihin on mennyt mm auto, neon penis kyltti, lukuisia sänkyjä/ sohvia, jne..
3 täysin mielivaltainen ja tulkinnan varainen politiikka. "Asiakaspalvelu" eli voit lähettää help ticketin siinä toivossa jos heiltä on jotain kysyttävää jota et tiedä, hyvällä tuurilla saatat saada mitään sanomattoman vastauksen jo parissa viikossa
4 Messenger : Ikuinen beta joka bugaa milloin mistäkin, toimivuus on onnen kauppaa , yleisimmin kaatuu tai jokin osio ei toimi. Tästä tuleekin lähes parin viikon välein uutta versiota uusine bugeineen .
5 AP on todella rajoitettu, eli mitään seksiin liittyvää ei juurikaan sallita, ja vähäänkään "oikeasti aikuisille" olevia tuotteita he poistelevat työkseen, saat toki cretiitit takaisin jonkin pahoittelu viestin saattelemana..
6 : Lets play IMVU :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii234559Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1253944Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta293677Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1442665Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten852544Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom92423Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole252400Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652277Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt441931Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1421737