Hei työttömät, köyhät ym roskaväki. TE OLETTE ORJIAMME JOITA VOIMME KARENSSIN UHALLA PAKOTTAA TÖIHIN! Eli turha tulla meille urputtamaan koska me voimme tuhota teidän elämänne estämällä teiltä toimeentulon ja elannon. Olette säälittäviä köyhiä kaduntallajia, mutta me saamme palkkaa teidän juoksuttamisesta! Hah hah! Luulitteko todellakin että kyse on "auttamisesta"? Te olette todella typeriä ja säälittäviä köyhiä!
OLETTE ORJIAMME
27
3365
Vastaukset
- uitgui
"Varattomista perheistä tulevat voivat turhautua ulkopuolisuuden tunteeseen. Ne, jotka putoavat kelkasta, saattavat purkaa pahan olonsa väkivaltana rikkaampaa valtaväestöä kohtaan. Niin on käynyt jo Ranskassa ja Ruotsissa."
- kekemani
Jos tunnet historiaa, niin aina roskasakki on kuriin saatu. Keinolla tai toisella.
- historiaa
kekemani kirjoitti:
Jos tunnet historiaa, niin aina roskasakki on kuriin saatu. Keinolla tai toisella.
Ranskan vallankumous (roskaväki voitti)
USA Itsenäisyyssota (roskaväki voitti)
NL kommunistinen vallankumous (roskaväki voitti) - kekemani
historiaa kirjoitti:
Ranskan vallankumous (roskaväki voitti)
USA Itsenäisyyssota (roskaväki voitti)
NL kommunistinen vallankumous (roskaväki voitti)Yksi ongelma vain tuli joka kerta loppujenlopuksi vastaan. Roskaväki pysyi roskaväkenä. Nostivat vain uuden eliitin edellisen tilalle itseään johtamaan. Että sillei....
- pillerisi
kurja.
- jussii....
No eipä paljon kannusta tehdä aliarvostettua duunia josta saa yhtäpaljon tai jopa vähemmän rahaa kun sossun/kelan luukulta.
Itselläni on tosin töitä josta tienaa ihan kohtalaisesti, mutta kaikilla ei ole. - vedä k.....n
siis sun ei kantsis täällä vouhotella,sillä eipä sun palkkas mikään huima ole..=0)
eikä yhtään käy kateeksi sun ammattia,itse olen paljon paremmilla vesillä mutten ala sulle turpaa aukomaan ja vähättelemään kuinka "tavallinen köyhä kaduntallaaja olet kun olet sossussa töissä"!!
sääliksi käy sua kun on kusi nousu päähän tuommoisesta ammatista..huhuh!!!- selustas....
Taitaa olla tyhmä provo. - Mutta mistä tykkärin/sossun väki tietää kellä on mukanaan kättä pitempää tollasten kusiaivojen varalle. Mulla on aina terästä mukana kaiken "varalle".
- taas ei
selustas.... kirjoitti:
Taitaa olla tyhmä provo. - Mutta mistä tykkärin/sossun väki tietää kellä on mukanaan kättä pitempää tollasten kusiaivojen varalle. Mulla on aina terästä mukana kaiken "varalle".
senkö takia tuloni yli 80 000 e/vuosi ?
- nauttimaan
taas ei kirjoitti:
senkö takia tuloni yli 80 000 e/vuosi ?
rahoistasi.
- yllä voit voittaa,,,,,,
nauttimaan kirjoitti:
rahoistasi.
Taitaa olla kovin suosittua tavoitella, ellei ihan kilpailla, kuka on hautausmaan rikkain vainaja.
- Maallista mammonaa.
Pelaa vaan sitä pleikkaria siellä äitisi luona.
Saat varmaan femman äidiltäsi, kun viet roskat ja imuroit huonees.
Hajotkaa!!!! Mulla on iisi duuni ja liksa on mukava, 13e/h ja siihen vielä matkakorvaukset ja päivärahat. Ai, että tekee nannaa. - ja sinä olet tyytyväinen
Maallista mammonaa. kirjoitti:
Pelaa vaan sitä pleikkaria siellä äitisi luona.
Saat varmaan femman äidiltäsi, kun viet roskat ja imuroit huonees.
Hajotkaa!!!! Mulla on iisi duuni ja liksa on mukava, 13e/h ja siihen vielä matkakorvaukset ja päivärahat. Ai, että tekee nannaa.Eipä mene hyvin sinullakaan. Joku ihan tosissaan tuulettaa 13 € tuntipalkalla?
Voi hemmetti... nyt pikkasen hymyilyttää.
Tärkein on kuitenkin että olet itse tyytyväinen siihen ja pääset vielä pätemään.... nyt repesin jo nauruun..... zemppiä sinulle:-) - ja sina olet tyytyväinen
Maallista mammonaa. kirjoitti:
Pelaa vaan sitä pleikkaria siellä äitisi luona.
Saat varmaan femman äidiltäsi, kun viet roskat ja imuroit huonees.
Hajotkaa!!!! Mulla on iisi duuni ja liksa on mukava, 13e/h ja siihen vielä matkakorvaukset ja päivärahat. Ai, että tekee nannaa.Olet ihan varmasti täysin väärällä alalla. Koomikona tienaisit paljon enemmän.
En voinut vastustaa kiusasta näyttää viestiäsi parille kaverille kun he kävivät kylässä. Ja arvaa mitä, hekin nauroivat vedetsilmissä. Ihan oikeasti, sinä olet hilpeä. Voin vain kuvitella sinut livenä ja tohkeissasi.:-) Revittämässä 13 € tuntipalkalla... voi helvetti kun sais naurun loppumaan.... sorry... ja zemppiä...heh,,hheee.hehehehh. oooooh. heh. - pieni 120 € parempi
selustas.... kirjoitti:
Taitaa olla tyhmä provo. - Mutta mistä tykkärin/sossun väki tietää kellä on mukanaan kättä pitempää tollasten kusiaivojen varalle. Mulla on aina terästä mukana kaiken "varalle".
taitaa vielä rapsahtaa sakot kun jäät kiinni.
http://www.oikeus.fi/58160.htm
"Vähäinen toisen vahingoittamiseen soveltuvien esineiden ja aineiden hallussapito yleisellä paikalla 35 euroa"
- luppu
olisinpa kirjoittanut tosiasioita elämästä vaan eihän se ole sallittua.Päättäjät kuitenkin voivat kiduttaa köyhiä armollisen POISTON sijaan
- vainnaa
tavata yöllisellä kujalla niin haasteltas HIUKAN?
- birdy88
väliaikaista kaikki on vain!päätelkää siitä...
- ruokaa, ruokaa..
Me syömme teidän pöydistänne, ettekä te edes huomaa.
Olkaapa reippaita ja maksakaa lujasti veroa, että meillekin riittää.
Meidän tehtävä tulisi olla näin sunnuntaisin kiertää kapakoita ja ajaa teitä töissäkäyviä nukkumaan, että ette lintssa maanantaisin niinkuin teillä on tapana, helvetin juopot rapulaiset.. - Elise123
Köyhyys ei ole vapaaehtoista. Itsekin olen töissä mutta sitä saavutusta vain kärsivällisyys, sitkeys ja ahkeruus autaa löydä. Suomessa on maa jossa on mahdollisuus saada ilmaista ruoka ja tukea. Ei kannata haukkua vain ehdotaa miten joku voi saada työ. Ei kuka voi pakota joku työantaja otta joku töihin. Tsempia kaikille ja voimia.
- oldmetall
Hei sinä "onnellinen" virkamies! Epäilen suuresti, että oletkaan sosiaalitoimistossa virkamiehenä? Sosiaalisekstorilla palkat ovat pienet suorastaan riittämättömät mitä vaaditaan jotta edes pääsee sosiaalitoimistoon töihin.
Viestisi konteskti kertoo selvin sävelin, että sulta puuttuu valmiudet, koulutus ja osaaminen jotta pääsisit sosiaalitoimistoon päättämään etuuksista.
Sosiaalitoimisto ei anna kanrenssia , toimeentulotuen voi evätä jos hakijan kriteerit eivät täyty toimeentulokriteerin ehtoja.
Työvoima toimiston viranomaiset langettavat karenssin jos työtön työnhakija ei hae työtä minkä työvoima virasto on osoittanut.
Sorry vaan, mutta pienenä vinkkinä ehdottaisin kaikilla provoilijoille, että ennenkuin lähtee kainalonhikisiä aivopieruja suoltamaan niin ottaisi edes selvää perusfaktoista.
Ihan pitää huutaa caps lock päällä! Voi , voi kyllä monilla tänne kirjoittavilla on tosiaan paha olo. - .....hhhhh
se kuka hehkutteli 13€ tuntipalkkaa niin palkka on ihan ok vaikka muut heti sitä haukkuu. itä suomessa saa yksiön 30 000€ ja 13€ tunti ja lisät päälle niin vuosipalkka on helposti tuola 30 000€/v niin mikäs siinä elellessä. itse olen köyhä mutta monella kaverilla täälä päin suomea samallainen liksa ja veijarit on maksanu jo ensiasunnon alle 25 omalla työllä. mikäs siinä elellessä.
- hurrikomuvalta
pompottaa suomalaisia
- sossu puhuu
kerrankin suoraan.
- sossulle "pataan"
Meillä on ollut sossun kanssa kyykytyskilpailu noin 3 vuoden ajan, erotuomarina toimii hallinto-oikeus, tilanne on 3-0. Lisäksi sossu on saanut "pyyhkeitä" aluehallintovirastolta.
- vai iinn
NIINJKö
- sossupaholainen
No, et ainakaan sossussa työskentele, jos luulet etta sossu karensseja määrää tai työhön pakottaa. Karenssit ovat työkkärin asia, me myönnämme toimeentulotukea vaikkei olisi eläissään työtä tehnyt (vähän pienempänä tosin, jos työstä kieltäytyy).
Eikä meillä ole halua tai syytä kenenkään elämää tuhota. Miksi olisi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858