Vieläkö Piha & Pitikäinen

listoilla

Olivat aika veikeitä Halosen suosijoita. Juuri kas kun saivatkin Tv aikaa. Sanoivat äänestävänsä Halosta, ja kehoittivat muidenkin tekemään samoin.

Onko tämä niitä agentti tarinoita. Ovatkiko todellisuudessa SDP:n listoilla. Ainakin nuo vaateensa sopi yksiin ajatuksen kanssa.

Nyt sitten taas hurskastellaan plokeissa kokoomus myönteisesti. Kahdessa puolueessa, tarpeen mukaan.

2

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oli pätevä

      etten sanoisi liian pätevä ollessaan ympäristömisterinä. Tämä ei sopinut tietyille herroille kokoomuksessa, mm. Sauli Niinistölle. Hän oli uhka Niinistön urakehitykselle.

      • kokoomukselle

        Kuuluiko hän todellisuudessa SDP:n tai vihreisiin. Oli vain Kokoomuksessa, kun sielläkin oli hänelle imua. Niin kai se on. Siksikin vaihdellaan puolueita, jopoa kesken kauden.

        Ihmetyttää kyllä vieläkin nuo puheensa Halosen hyvyydestä vaaliensa alla. Ja Pihakin samaa toitotti, ja nyt sitten toitottaa muuta. Tuommoisiako pitää olla jotta pääsee edustajaksi.

        Eikai he enään liene päättävissä elimissä Kokoomuksessa.

        Antoiko Halonen esim. kunniamerkkejä heille, olisivat ne tosiaan ansainneet


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      134
      5432
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      31
      3892
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2490
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      39
      2067
    5. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      24
      1833
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      25
      1739
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1660
    8. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      51
      1621
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      30
      1574
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      40
      1536
    Aihe