Nyt saa hypettää!
Kuvittele maailma, jossa ei olisi uskontoja. Kaikki ihmiset olisivat hardcore-ateisteja!
Kuvittele sitä... Eläydy siihen... Anna tuolle tunteelle valta! Ja jaa tuo tunne meidän muiden kanssa! Kerro miten hyvältä sinusta tuntuu!
Jos hurmoksesi on niin syvä, että et pysty ilmaisemaan itseäsi sanoin, niin anna sormien tanssia vapaasti näppäimistöllä, anna sormiesi ilmaista tajunnanräjäyttävä ilosi!
Aateistinen hypetystuokio!
4
251
Vastaukset
- M@k3
Sotia ei olisi, nälänhätä ja taudit olisi taltutettu ja kuolemattomuus keksitty koska uskonto ei olisi enää heittämässä kapuloita tieteen rattaisiin.
Elämä olisi silkkaa sateenkaarta ja kukkasia, maailmassa jossa järki olisi kaikkein korkeimmin arvostettu hyvä. Suomessa ja suuressa osassa Eurooppaa ja osissa Aasiaa meno ei muuttuisi juuri mitenkään, mutta melkoinen mullistus se olisi teokraattisissa maissa, kuten Yhdysvalloissa, Saudi-Arabiassa ja Iranissa.
Voisi olettaa, että tekosyiden keksimiseen sotimiselle vaikeutuisi oleellisesti ja suurvalta-asemaa hinkuvat valtiot joutuisivat propagandassaan siirtymään kansalliselle kiihkoisänmaalliselle linjalle.
Kommunismikin on uskonto, joten pohjoiskorealaiset ja kuubalaiset heräisivät kuin pahasta unesta.- konna
"Aateistinen hypetystuokio!"
kirjoittanut "Uraaaa!"
Ilman uskontoja voisi oikeinkirjoituksen määrä lisääntyä, ja aatteellisuuden palo vähentyä.
Ajatusvirheistä nyt puhumattakaan. - Aatu
Luultavasti lopettaisin itsemurha-aatteet ja siirtyisin suoraan toimintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614192Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653423Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541785Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251640Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961417Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132923Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235855en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115822Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17785