Lukko vei voiton Lappeenrannan turnauksessa. Finaalissa kaatui kovakuntoinen Ilves maalein 5-3. Tämä kaikki siis varamiehisellä joukkueella. Asiantuntijapiireissä arvellaankin, että Lukko tulee olemaan tulevan kauden mestari. Kakkoseksi veikataan Jokereita.
Jottein Lappeenrannan turnaus olisi mennyt liian vakavaksi, olivat järjestäneet ymmärtäneet kutsua paikalle myös Ässät :). Naurua riittikin, sillä jopa SaiPa onnistui voittamaan Ässät puhtaasti 6-0. Kenellekään ei liene epäselvää, mikä joukkue tulee olemaan vastaantulija tulevan kauden SM-liigassa.
Onnittelut Lukolle turnauksen voitosta ja Ässille neljännestä tilasta ;)
Jottein Lappeenrannan turnaus olisi mennyt liian vakavaksi, olivat järjestäneet ymmärtäneet kutsua paikalle myös Ässät :). Naurua riittikin, sillä jopa SaiPa onnistui voittamaan Ässät puhtaasti 6-0. Kenellekään ei liene epäselvää, mikä joukkue tulee olemaan vastaantulija tulevan kauden SM-liigassa.
Onnittelut Lukolle turnauksen voitosta ja Ässille neljännestä tilasta ;)
Vastaukset 23
Vanhimmat
Tällaisia kirjoituksia lisää. Hyvää piikkiä, jolle ei voi kuin nauraa.
Pian heräävät tosifanit, jotka kertovat että:
1. Ässiä ei kiinnostanut
2. Ässät pelasi juniorijoukkueella
3. Varsinkin Lukko ei motivoi yhtään, koska ovat sellaisia nynnyjä
4. Saipa nyt ei ole koskaan sytyttänyt Patoja
Kaveri pääsi rokottamaan oikein kunnolla. Kyllä siellä Raumalla ollaan hyvin hereillä, kun tilaisuus tulee roimia märkää rättiä meidän patafanien naamaan. Ten points to Rauma!
Mutta eikun uutta matoa koukkuun. Ensi viikolla KalPa turnajaissa pata on jälleen valttia!
Ja eikun häntä pystyyn kaikki patafanit!
Mitä sä mamoilet mmmmmmmmmmmmmmmm... Pitääkö hamekangasta alkaa hankkia. Kaveri nöyristelee Lukon edessä. Häpeäisit edes.
Härkälä selittelee SaiPan sivuilla kuin Ryyneperi. Tuli väsy ja traiautin kaverien liikkuvuus huonoa, lokkaantumisia ja Haisi tulee vasta joskus.
Jos voisi niin kyllä peruuttaisin pelit. Porukka on nyt ihan puhki.
Just joo. Seli seli.
nimimerkki huijareista.
olen valmis vastaamaan kettutyttöjen gloryhuntereiden katkeriin itkuihin.
Mutta kun tämä häiriköiminen on niin hauskaa,
enkä osaa muuta, aivotoimintani eivät riitä.
se lentäis, siis sama asia kuin Lukon mestaruushaaveet. Jos nyt sattuu voittamaan Ilveksen harjoitusottelussa on mestaruuteen vielä pitkä matka. Ilveskö kovakuntoinen?
Ei ole Lukko vielä voittanut Ässiä edes harjoitusotteluissa. Keväällä nähdään kuka on paras ja siihen on pitkä matka kuljettava ja monta peliä pelattava.
Keväällä se nähdään ketä pelaa mitaleista,tuskin rauman lukko ainakaan.
Ne ei merkitse mitään.
Etkä näytä muuten edes tietävän että ässillä on kova treenimatsi joten ei ihme jos peli ei kulje eikä sen tarvitse vielä tässä kohtia kulkeakkaan hirveästi.
ajatelmia, no eivät he jääkiekosta mitään
ymmärrä.
heille kun tuo häiriköinti on pääasia !!
täällä Ässien sivulla, pysykää omalla sivullanne.
Suorastään järjettömän idioottimaista tekstiä, noin alas ei porilaiset ole vielä vajonneet joten turha syyllistää Porilaisia.
Stop the press! Minä en näitä juttuja kirjoita vaan joku muu!
kertoilee, vaan yrittää pestä kasvojansa, hänen ei tarvitsisi puolustella tekojaan.
Tällä "en se minä" puolustelullaan hän paremminkin myöntää häiriköintinsä !!
Kyllä lukija erottaa oikean mmmmmmmmmmmmm...:n kopioista. Kirjoitukseni sentään pyrkivät käsittelemään jääkiekon koko kirjoa kiihkottomasti ja puolueettomasti, informatiivisuutta unohtamatta.
Tietysti kirjoituksissani sykkii sydän porilaiselle jääkiekolle, mutta sehän on vain urheilujournalismissa ja debatissa ainoastaan hyve. Onko vasta-argumentteja?
selittämistään, mitä se harrastamasi terrorisointi muilla palstoilla on ellei häiriköintiä?
Olet peräti huono selittelijä !!
mmmmmmmmmmmmmm.... kampittaa itsensä selittelyihin. Kunnon pata ei selittele mitään kenellekään. Olet heikoin lenkki. Hyvästi!
oikea salibandyman ei haukkuisi ketään muuta ässäfania.
Treenipelit on treenipelejä mutta raumalla ne on elämä kun eivät muuten pärjää.
Eihän enää tiedä kuka kukin on. Kaikkien kannattaisi rekisteröityä. Kohta alkaa TamU:n matsi telkkarista. Tsemppiä Tamu. Veikkaan 2-0.
Ässä-häiriköt riitelevät jo keskenään...
No mitä kakaroilta muuta voisikaan odottaa?
Mitään keskenäänään riidellä. Täällä on vain ulkopuolisia, jotka käyttävät vakiintuneita nimerkkejä, kuten mmmmmmmmmmmmm..., salihousumies, patafan 42 ja ässäfani94.
Ässät hoitaa viikonloppuna KalPa-turnauksessa pisteet kotiin.
Sinun sanojesi mukaan kaikkien ässä-fanien pitäisi siis olla jääkiekosta tietämättömiä älykääpiöitä.
palstan ässä-häiriköt, ymmärsit oikein.
Mistä moinen oivallus, auttoiko iskä ??
Ahaa! Et siis olekkaan ässä-fani. Huh, olis häpeäksi ässille, jos olisit. Itekin oot vaan häiriköivä päätäs aukova paska.