Vaikuttaa siltä, että Matti Vanhanen, joka on hävinnyt kaikki vaalit puheenjohtajakaudellaan, haluaa, että Suomi sitoutuu Afganistanin sotaan ja häviää senkin NATO:n mukana.
Kurinpalautus Korhoselle osoittaa, ettei järjen ääni ole vielä käsillä.
http://www.hs.fi/teksti/uutiset/tuoreet/artikkeli/Korhonen kääntyi Vanhasen linjalle Darfur-asiasssa/1135229469323
Vanhanen NATO-linjalla
4
177
Vastaukset
- Yläkerran mode
Kolahtiko tille myös lahjukset?
- Yläkerran mode
Nih.
- Uusi-Ukki
parhaimmillaan, tässävaiheessa Korhosen oli pakko perua puheennsa, mutta takuuvarmasti ristiriita nousee esille jossakin vielä merkittävämmässä yhteydessä, odottakaapa pojat syksyä silloin alkaa tapahtua. Siellä pinnanalla kytee niin pirusti, ja Etelä-Pohjanmaan Kepulit ovat tosi kieroa porukkaa, siellä Korhonen on opetellut juonittelun aakkoset.
- Zhang Zhou
Eepeen kepulit ja heidän karjalaisvahvistuksensa Korhonen sekä savolaisvahvistuksensa Hokkanen eivät ole aivan väärässä ulko- ja puolustuspolitiikassa.
Matti Vanhanen on saamaton nahjus ja Pauli Järvenpää ohjailee hämähäkin tapaan kehitystä NATO-tielle, jolta ei ole paluuta.
Jatkosodan lisäksi Suomi häviää vielä Afganistanin sodankin irrottautumatta siitä ajoissa.
Ruotsalaisilla on ovela juoni liittyä NATO:on näivettämällä maavoimat ja lopulta toteamalla, ettei ole enää armeijaa, joten Yhdysvaltain ydinasetakuu on ainoa vaihtoehto.
Ainoa keino palauttaa Ruotsi oikealle tielle Aasian hörhöilyistä, on vuokrata Maarianhamina Venäjän Itämeren laivaston tukikohdaksi.
Vasta sitten Kalle Kustaa ja Herr Reinfeldt alkavat ajatella Tukholman seudun ja Skånen puolustusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874048Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242901No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6864
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750