Mielestäni Kauhajoen ehdottomasti paras pizzapaikka on linja-autoaseman Kebab Pizzeria!
Pitsat on halvat, isot ja todella maukkaat!!!
Paikka on super siisti ja palvelu pelaa!
Parhaat Pizzat???
22
2372
Vastaukset
- eh he he
eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he,eh he he, eh he he ;-)
- käyty on joskus aikanaan
Kyllä paremmat saa sieltä La Lindasta (vai mikä lie)
- muisto vanhoista
ajoista. Tosi paljon mennyt alaspäin loistonsa ajoista. Epäsiistiä ja nuhraantunutta.
Sitäpaitsi meillä kotona saa kauhajoen parhaat pitsat. Varsinkin kun talvella paistaa puillalämmitetyssä kiviuunissa. Laatu on aivan eri tasolla kuin näissä ravintoloissa :)
Sitä ihmettelen kun uusavuttomat ostaa näitä kotipitsan tuotteita. Itse tekemällä lähes ilmaisia joten pääsee hyville tuntipalkoille. Hankkikaa vaikka se kivipohja uuniin ja kun sen lämmittää kunnolla ja uuni täysille, niin johan alkaa harjoittelun jälkeen tulla asiallista syötävää. Eikä sitten liikaa, ettei vatta kasva... - heeehe
muisto vanhoista kirjoitti:
ajoista. Tosi paljon mennyt alaspäin loistonsa ajoista. Epäsiistiä ja nuhraantunutta.
Sitäpaitsi meillä kotona saa kauhajoen parhaat pitsat. Varsinkin kun talvella paistaa puillalämmitetyssä kiviuunissa. Laatu on aivan eri tasolla kuin näissä ravintoloissa :)
Sitä ihmettelen kun uusavuttomat ostaa näitä kotipitsan tuotteita. Itse tekemällä lähes ilmaisia joten pääsee hyville tuntipalkoille. Hankkikaa vaikka se kivipohja uuniin ja kun sen lämmittää kunnolla ja uuni täysille, niin johan alkaa harjoittelun jälkeen tulla asiallista syötävää. Eikä sitten liikaa, ettei vatta kasva...joku oli tilannu kebabista salaattia ja siä salaatin seas oli ollu elävä etana. aika etovaa..
- Herkullisia
heeehe kirjoitti:
joku oli tilannu kebabista salaattia ja siä salaatin seas oli ollu elävä etana. aika etovaa..
Olen syönyt ulkomailla etanoita. Nuppineuloilla
kaiveltiin kuorista eikä ne mitenkään etovia
ollut mielestäni.
- hyvää tarjoushintaan
Kotipizzasta saa nyt perhepizzan - hinta alle 10
euroa. Siitä rittää syötävää 3-4:lle. Normaalin
pizzan saa hintaan 4,90. Ja erinomaisen hyvää
ja kiva naisihminen myymässä. Toivottavasti ei nyt mennyt liikaa mainonnan puolellen mutta pakko
paikan nimi oli nyt mainita kun kysyttiin.- jfhj
siis saako kotipizzasta perhepizzan alle kympillä muka??mistä tälläästä oot kuullu ja kuinka kauan voimassa??
- se on
jfhj kirjoitti:
siis saako kotipizzasta perhepizzan alle kympillä muka??mistä tälläästä oot kuullu ja kuinka kauan voimassa??
Opera perhepizzan saa alle kympillä,
Olen käynyt itse ostamassa. Tarjous on voimassa
elokuun loppupuolelle, en muista tarkkaa päivää.
Perhepizzassahan pohjahan on paksumpi kuin tavallisessa. Posti on jakanut kotiin esitteen,
ainakin meille
- Pizzaneiti
Ehdottomasti Mega Kebabista saa parhaimmat pizzat. La Lindan pizzat on kalliimpia ja pienempiä, Krouvissa en oo vielä käynykkää tutkaalemas.. Kotipizzas on myös pienemmät ja kalliimmat.
Mega Kebabis on asialtaanen palvelu eikä mitään moitittavaa oo mulla ruuasta kahden vuoden ajalta mitä oon sielä käyny. - seppo_myllis
joo saatana.
- <|>
Kirjoittaisit vaikka runoja numeroin, ettei tarvitse kuluttaa aikaa näiden vanhojen aiheiden nostamoiseen :D
- marmara
Kotipizza on ehdoton ykkönen ja noista kebab ravintoloista marmara, joka on nuotti apteekin vieres. Tuon galakebabin ruoat on pilaantuneita tai niissä on jotain mikä aiheuttaa ripulia, muissa paikoissa samaa vikaa ei ole.
- parhaat pizzat
saa Hangasluoman pakastealtaasta. Ja edulliset.
- jhhjhjhj
kotipizzan pizzat on hyvät mutta peruspizzojen koko on aika pieni siis näin ollen tyyris paikka ruokailla ottaen huomioon ettei hintaan sisälly mm. salaattia kuten pizzerioissa yleistesti tarjoilllaan hintaan kuuluvaksi.
lisäksi vesilasista piti maksaa !!!!
eikä näy kotipizzankaan hinnoissa ravintoloiden ALV:n lasku....päinvastoin. - squel like..
jhhjhjhj kirjoitti:
kotipizzan pizzat on hyvät mutta peruspizzojen koko on aika pieni siis näin ollen tyyris paikka ruokailla ottaen huomioon ettei hintaan sisälly mm. salaattia kuten pizzerioissa yleistesti tarjoilllaan hintaan kuuluvaksi.
lisäksi vesilasista piti maksaa !!!!
eikä näy kotipizzankaan hinnoissa ravintoloiden ALV:n lasku....päinvastoin.Että SUOSIKAA SUOMALAISTA!
- Pizzaaaa
...parhaat pizzat on Lindassa! Hyvänä kakkosena Marmara.
- sääli
Kotipizzat kallita ja päällä niukasti sörsseleitä. Ja perhepizzat ovat aivan huikean kallita.
Ja kyllä jonkinlainen salaattikin kuuluu nykypäivänä ruoka-annokseen, - hemanni
sääli kirjoitti:
Kotipizzat kallita ja päällä niukasti sörsseleitä. Ja perhepizzat ovat aivan huikean kallita.
Ja kyllä jonkinlainen salaattikin kuuluu nykypäivänä ruoka-annokseen,rahalla saa parasta
- kökköpökkö
niin, kerran kävi näin että kebab liha oli pilaantunutta ja oltiin vakkari asiakkaita, mutta ei olla enää ja ei kyseiseen liikkeeseen enää mennä....
- kökköpökkö
siiis galakebabissa
- kotipizzaa
kökköpökkö kirjoitti:
siiis galakebabissa
siä pääsöö
meinaa galas
- k*arto aalla
Kesti sai sieltä vain HIVin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614245Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653468Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541806Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251683Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981435Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132939Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235862en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115846Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18827