sanomalehdistä pilapiirroksia?
Minä en aamulla ennen töihin lähtöä jaksa ikäviä uutisia juurikaan lukea, mutta pilapiirroksen katson aina.
Tänä aamuna oli Kalevan pilapiirtäjä Jari lohkaissut seuraavaa:
Oli kuva vaimosta, joka avasi oven väsyneen näköiselle, salkku kädessä olevalle miehelleen.
Vaimo tokaisi : "Et haise lainkaan tupakalle. Oletko taas ollut kavereiden kanssa baarissa" :=)))
Katsotteko
15
653
Vastaukset
- pakollinen;
http://www.hs.fi/kuvat/iso_webkuva/1135229423825.gif
eipä paljon muuta- Dj Pervo
Typyn tulosta tänne tuli heti mieleen tää kappale....
http://www.youtube.com/watch?v=AUplnn462uE - Yxitypy
Dj Pervo kirjoitti:
Typyn tulosta tänne tuli heti mieleen tää kappale....
http://www.youtube.com/watch?v=AUplnn462uEtuli mieleen ?
Alas nyt pervo kertoa :=))) - Dj Pervo
Yxitypy kirjoitti:
tuli mieleen ?
Alas nyt pervo kertoa :=)))Kaahasit vähän niinku yllättäen paikalle kumit vinkuen ja toi tunnari soi taustalla....
http://img.debri.ru/de/posts/76/1186138876_1.jpg - Yxitypy
muuta tarviikaan. Päivän mittaa saapi kyllä radiosta ja töllöstä kuunnella maailman tapahtumista :=))
- Dj Pervo
Yxitypy kirjoitti:
muuta tarviikaan. Päivän mittaa saapi kyllä radiosta ja töllöstä kuunnella maailman tapahtumista :=))
Iski mummoa....
http://www.kaleva.fi/plus/index.cfm?j=673248 - Yxitypy
Dj Pervo kirjoitti:
Kaahasit vähän niinku yllättäen paikalle kumit vinkuen ja toi tunnari soi taustalla....
http://img.debri.ru/de/posts/76/1186138876_1.jpgja kohta kaahaan yhtä yllättäen pois, kun yrittää vastata, niin palsta suljettu tai ruuhkautunut :=((
Eihän tänne viitsi ees kohta yrittää enää :=((
Saakeli!
Eikö tää ikinä lopu!
- Pulterix
Toi olikin hyvä. :)
Vuosia sitten oli jossakin lehdessä yhden kuvan pila. Siinä lähetyssaarnaaja istui ihmissyöjäneekereiden padassa ja kokki hämmensi soppaa. Lähetyssaarnaaja tuumi pää pystyssä: "Olen juuri maustanut kastikkeenne".- Yxitypy
tuon saman, mutta en muista missä lehdessä.
Ettei ollut Karin pilapiirros. En muista :=)))
Mutta Kari ja Jari ovat aika hyviä pilapiirtäjiä.
Sitä usein ihmettelee, et miten niillä voikin välähtää niin hyvin :=)))
...siis nekin: Luen nimittäin valtakunnan ykköslehden urheilu-uutisiin asti ennen töihin lähtöä ja sitten loput illalla; joskus ehdin tutkia koko lehden jo aamulla.
- Heard-Jane
ajan hermolla ku tutkailee maailman tapahtumat, ja syventää ne sit uus luvulla.
- Yxitypy
koskaan lue urheilusivuja. Ne ei jaksa kiinnostaa.
Uutisotsikot luen pikaseen läpi, ja sarjakuvat sekä pilapiirroksen.
Sanomalehti tuntuu illalla jo vanhalta, kun töissä radio päällä koko päivän, niin tärkeimmät uutiset kuulee siitä monta kertaa päivässä :=))))
Nettilehdet katsoo töissä koneelta, niin pysyy ajan tasalla :=)) Heard-Jane kirjoitti:
ajan hermolla ku tutkailee maailman tapahtumat, ja syventää ne sit uus luvulla.
uutistulva on kyllä niin suuri, että on pakko suurin osa uutisista vain nopeasti silmäillä läpi ja unohtaa samantien...Varsinkin ne ikävät uutiset!
Hyviä uutisia, onnistumisia ja muuten kivaa luettavaa voi sit vähän pitempään miettiä:)Yxitypy kirjoitti:
koskaan lue urheilusivuja. Ne ei jaksa kiinnostaa.
Uutisotsikot luen pikaseen läpi, ja sarjakuvat sekä pilapiirroksen.
Sanomalehti tuntuu illalla jo vanhalta, kun töissä radio päällä koko päivän, niin tärkeimmät uutiset kuulee siitä monta kertaa päivässä :=))))
Nettilehdet katsoo töissä koneelta, niin pysyy ajan tasalla :=))mieltä lehtien urheilu-uutisista, vaikka TV:stä jonkin verran urheilua seuraankin; lehtien ko. uutiset ei jaksa kiinnostaa...Ja kun tiedetään, miten laajalti doping on levinnyt lähes jokaiseen urheilulajiin ja melkein kuka vain tämän päivän maailmanmestari tai olympiavoittaja voi jo huomenna antaa positiivisen näytteen, niin...EVVK!
- mikhaildenisov
hajuvedelle.
missä oot ollu?
Yhen naisen luona...
en usko,oot ollu kavereittes kanss keilaamassa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 875439
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804722Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113027Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv882955Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232564Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251976- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851328