Lähetystyö

Asioista perillä

ja kehitysapu on tarpeetonta. Ihmisillä on uskontonsa jotka heille on määrätty, ei niitä tarvitse muuttaa, saman asian nekin ajavat. Kehitysavun voi myös lopettaa, maa elättää sen määrän ihmisiä kuin mihinkin paikkaan sopii, liika on liikaa. Kyseisten maiden suuri syntyvyys hoitaa asian, turhasta avustamisesta tullenee isompia ongelmia, sotia, epidemioita ym..
Tosin kaikki on ennalta määrätty, ei voi mitään.

1

692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turhan

      ankara, minä taasen olisin valmis ruoka avustuksiin. Lahjoittaisin koko Suomen avustus määrärahojen summalla lämpimiä kalakukkoja. Lämmin kalakukko pierettää ja tunnetusti se jos mikä naurattaa eli avustus kohteissa olisi hilpeä tunnelma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      171
      2606
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2264
    3. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1065
    4. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      152
      962
    5. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      878
    6. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      391
      877
    7. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      61
      813
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      101
      742
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      48
      694
    10. Euroviisuhuitelua

      En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka
      80 plus
      34
      672
    Aihe