Elikkä kadonnut Pacard Bell:in varmuus levykkeet ja esiasennettu Windows XP Home ei enään toimi. Tukipalvelusta lähettäisivät 90€ hintaan, mikä on mielestäni huijausta. Lisenssi on tietysti, mutta se ei toimi muissa Windows:eissa (tietenkään). Löytyisikö mistään näitä levykkeitä? Joskus näin huuto.netissä mutta en silloin itse tarvinnut.
Mietin vain samalla että ovatko nämä esiasennetut windowsit 1per lisenssi (eli joka lisensille on vain yksi oikea kopio?). En jaksa uskoa että olisivat tehneet asiasta niin vaikean... ei kai... :)
Eli jos jollakulla on esiasennettu Windows XP Pacard Bell:issä ja viitsii tehdä varmuus levykkeen maksan kyllä siitä.
P.s. Vaikka kuinka tekisi mieli sanoa esim. "Hanki parempi kone!" tai "Tilaa ilmanen Ubuntu!" (mikä on ihan hyvä vaihto ehto mutta ei nyt) pärjään aivan hyvin ilman kyseistä informaatiota. Tiedän että PB ei ole paras, kiitos.
Löytyisikö esiasennetun levyjä?
lost&found
2
215
Vastaukset
- lost&found
Lisää luettuani selvisi että levykkeet ovat ainakin malli kohtaisia. Eli iMedia 5331 tässä tapauksessa. Samalla myös selvisi että PB on ainoa valmistaja joka on kieltänyt yrityksiä myymästä heidän recovery levyjä.
- haluamasi
Win-versio.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858