Aina

Täällä on lihavaa, laihaa, etsivää, toivovaa, rakastavaa j a muuten vaan maalailevaa

MUTTA

Oletteko, koskaan ajatelleet tai ajatteletteko usein sitä nuoruuden / lapsuuden kaveria, joka katosi sattumalta tai tarkoituksella ? Haluaisitte tietää kuulumisia, mutta ette kuulua ..? tai jotain muuta

Mulla olis ainakin Pia yksi monista..

Paula
1505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ystävät ovat katoavaisia,vuosien varrella ystäväpiirini on vaihtunut useampaan kertaan.
on ollut muuttoja,ja joskus on vain kasvettu erilleen.

joskus tuntuu että olisi kiva ottaa yhteyttä,mutta jonkin ajan kuluttua se tuntuu jotenkin nololta,miksihän?

toivottavasti kaikilla menee hyvin.
on kuitenkin mukavaa että yksikään ystävyys ei ole päättynyt riitoihin.
sitäkin tapahtuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


löytyy - GALLUP ! kirjoitti:

Täällä on lihavaa, laihaa, etsivää, toivovaa, rakastavaa j a muuten vaan maalailevaa

MUTTA

Oletteko, koskaan ajatelleet tai ajatteletteko usein sitä nuoruuden / lapsuuden kaveria, joka katosi sattumalta tai tarkoituksella ? Haluaisitte tietää kuulumisia, mutta ette kuulua ..? tai jotain muuta

Mulla olis ainakin Pia yksi monista..

Paula

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu