KEPU liian hapokasta Kola-Matille

Mannertenvälisen nahjuksen Matti Vanhasen asema KEPUn johdossa käy päivä päivältä vaikeammaksi.

Lunta tulee tupaan joka puolelta.

Pääministerin virkatehtävien hoitokaan ei tunnu kiinnostavan. Julkisuudessa Vanhanen on lähinnä juomatottumuksistaan.

Kesällä saimme Vanhasesta uuden turhan julkkiksen Kola-Matin. Kola-Matti väitti kevytkolan toimivan laihdutuslääkkeenä.

Taitaa Kola-Matti kohta mukaella Kola-Ollia ja todeta, että KEPUn puheenjohtajuus on hänelle "liian hapokasta", joten hän kertoo ettei pysty...

5

280

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmasti laihduttaa

      taitaa olla syyt siinä eräiden laihtumiseen.
      Vanhanen ei ole muita miehiä kummempi.

    • Vilja

      http://www.iltalehti.fi/uutiset/200708146461367_uu.shtml

      Ihmettelen pääministerin julkista ripittäytymistä mokailuistaan 1 1/2 vuoden aikana. Eikö hän olekaan vahva johtaja vaan itsetunto on hyvin huojuva. Tältä vaikuttaa.
      Kohusuhde Susaniin vei voimia mutta "ystävyyssuhde" Merikukkaan ei sitä olekaan, vaikka todellisuudessa on toisinpäin.

      Myönnettäköön avioero prosessi ei ole niitä helpoimpia asioita henkilölle joka pitää itseään kaiken yläpuolella olevaksi, esiintyy ylimielisenä.

      Aikoihin on eletty, pääministeri rivien välissä pyytää kansalta ymmärtämystä ja hyväksyntää itse tietoisesti valitsemiinsa tapahtumiin. Missä on järki, kysyn vaan. Ei ihmisille tarvitse selitellä mitä vaan, mekin osaamme nähdä asioissa oikean laidan. Onko puolueen edun mukaista tällainen käyttäytyminen.

      • Otsikossa hymiö

        "Kolakysymyksistä vaivaantunut Vanhanen ei tiennyt, että kuluttajavirasto puuttui hänen suosikkijuomansa seksistiseen mainoskampanjaan, jonka iskulauseena oli "Enemmän seksiä, Zero esileikkiä".

        - Se tyydytti minua maultaan, Vanhanen perusteli makuaan."


      • känä itselleen

        vai onko muitakin yhtä hulluja, joilla on samat aivot iltalehden kanssa.


    • kirjoituksiasi

      tämäntapaisia löytyy satoja .hullun meininkiä.

      Seuraava >>

      Onko Vanhasen kemikaalivirastoa näkynyt?
      Kirjoittanut: Känä 17.3.2005 klo 11.06


      Ei ole näkynyt missään eikä näy.

      Yksinkertainen Matti Taneli Vanhanen kusetettiin totaalisesti EU:n kokeneiden kehäkettujen toimesta.

      Vanhanen menetti Suomelle jo elintarvikeviraston ja luuli saaneensa jotain tilalle. Todellisuudessa Matti Taneli Vanhasen käteen jäi todellin Musta Pekka.

      Taneli on OIVAllinen etunimi Matti Vanhaselle.
      Kyllä näköjään Tatu Vanhanen näki heti Matti Vanhasen syntyessä, että TANELI siitä tulee...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1670
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      154
      1134
    3. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      349
      992
    4. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      980
    5. 69
      768
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      743
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      701
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      38
      654
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      8
      623
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      591
    Aihe