kouluttautuminen ja opiskelu ovat sanonnan mukaan tie menestykseen. korkeatasoisinta koulutusta annetaan yliopistoissa, joissa on jo naisenemmistö. tällä perusteella voisi olettaa naisten tosiaan menestyvän työelämässä ja valtaavan helpohkosti kaikki avainasemat niin yht.kunnallisesti kuin yritysmaailmassakin. sekä myös hyödyntävän taloudellisesti osaamisensa.
mikä on sitten menestymistä ja mikä osaamista?
teemu selänne ei ole lukenut yhtäkään kirjaa, räikkönen osaa ajaa autoa ja ryypätä, einari vidgren osaa ranskalaisessa kahvilassa tilata croissantin osoittamalla sitä lasivitriinin läpi paksulla sormellaan jnp.
eli opetus on se, että menestys työelämässä ja opiskelu ylimmillä opintoasteilla asti tosiaankin korreloivat keskenään. käänteisesti tosin. eikä kaikkia sanontoja kannata ottaa tosissaan. :)
koulutus vai menestyminen
manna gryn
2
207
Vastaukset
- jjjhei
Jotain autourheilua tuli telkkarista ja ukko sitä katsoi ja sitten ihmetteli kun selostaja äimisteli, että on se vaan ihmeellistä, että nainen voi ajaa noin lujaa!
- jaina
Putsasit taas pankin. Tuohon ei ole mitään muuta lisättävää kuin, että happamia sano kettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624303Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653506Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1551829Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251714Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991447Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133957Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18865Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235864en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115855