"Ylöjärven vammaismurhista epäillyn asianajaja Jouni Hirsimäki sanoo päämiehensä päivitelleen asiasta noussutta mediamylläkkää. Jouni Hirsimäki sanoo päämiehensä voivan olosuhteisiin nähden kohtuullisesti. Poliisin tutkintavankeudessa lauantaista asti ollut nainen ei itse tiedä, missä määrin media on asiasta kiinnostunut. Asianajaja Hirsimäki sanoo kuitenkin kertoneensa päämiehelleen, että lööppejä on ollut. Hän kiistää syyllisyytensä, Hirsimäki sanoo päämiehestään".
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2007/08/552619
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2007/08/552619
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ja sitten jos ne Nokian terveyskeksuksen kuolemat joita oli n.7kpl osoittautuu hänen tekosiksiin, ja vieläkin voi kohtuullisen hyvin, niin aika kylmähermoinen täytyy ihmisen silloin olla.
on hän..syyntakeettomaksi hänet julistetaan..ei ymmärrä tekoaan sen seurauksia eikä ole realiteeteissa - eli on psykoottinen
on mediassa niin paljon että taitaa ropsahtaa kunnon korvaukset siitäkin.
Ei syytöntä voi tuomita koska langettava näyttö puuttuu.
Missä on kiistämätön todiste? HÄH?!
Syytöntä Gustafssoniakin vastaan oli enemmän "näyttöä", mutta tässä ollaan totaalisesti pelkkien noitavainomaisten huhujen ja sattumusten hurjien tulkintojen kanssa tuomitsemassa.