Psykopaatit menestyvät

Tässä se taas nähdään kuinka psykopaatit narsistisella luonteenhäiriöllä menestyvät työelämässä. Todennäköisesti tämä nyt kiinnijäänyt hoitajakin olisi ollut muutaman vuoden päästä osaston ylihoitajana kurnuuttamassa alaisiaan,jos ei olisi alkanut myrkyttämään potilaita.
2373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pärjäävät,ja syrjäyttävät toiset.

Äänestä

niin syvältä meneviä omakohtaisia kokemuksia näistä
narsisteista,että millä kristuksen perkeeleen luu-
dalla ne saa heivattua nurkistani ulos.Yksikin puu-
deli epäitsenäinen,omahyväinen rakki kulutti tervey-
teni melkein loppuun ja jollain Jumalan ihmeellä ka-
tosi kuvioista lopullisesti.Taivaalle kiitos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työelämässä kirjoitti:

Tässä se taas nähdään kuinka psykopaatit narsistisella luonteenhäiriöllä menestyvät työelämässä. Todennäköisesti tämä nyt kiinnijäänyt hoitajakin olisi ollut muutaman vuoden päästä osaston ylihoitajana kurnuuttamassa alaisiaan,jos ei olisi alkanut myrkyttämään potilaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu