Evoluutio
toimii:
10565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
mutta siitä kait kaiketi kreationismissa on kysymys mihin väliin me saamme jumalan enään mahtumaan.
"Luonnonvalinta näyttää sopeuttaneen ne erittäin nopeasti - kahdessa vuosisadassa - ankaraan elinympäristöön."
Vai, että luonnonvalinta sen teki. Epäilen, että jotain muutakin on tarvittu. Mitenkähän on päätelty, että nimenomaan luonnonvalinta on sopeuttanut ne erittäin nopeasti - kahdessa vuosisadassa - ankaraan elinympäristöön?
jatkavat sukua. Tässä teki luonto sen minkä ihminen tekee sikaloissaan.
tuskin ihminen sikoja astuu sikoloissa.
Sitä kutsutaan JALOSTUKSEKSI kun ihminen puuttuu sian seksielämään.
"saparo suoristunut"
Mitähän valintaetua saparon suoristuminen on antanut? Kyseessä taitaa kyllä olla jokin aivan muu tekijä kuin luonnonvalinta. Mitä muita vaihtoehtoja tutkijat ovat miettineet? Vai onko vain ilman mitään pohdintaa todettu, että luonnonvalintahan sen on tehnyt, totta tai.
tarhakettuja ja muutama sukupolvi ja ketun häntä meni kippuraan kuin pystykorvalla.
Tuo lauma on ollut niin pieni, että välttämättä luonnonvalinnan lisäksi mukana on ollut geneettistä ajelehtimista eli kyseessä on perustajavaikutus.
possuille jo höyhenpukua ja siivet?
Onko nyt sitten niin, että kesyille eläimille kehittyy kippurahäntä ja kun eläimet päästetään villiin luontoon, niin häntä suoristuu?