Tiedostojen piilotus Vistassa

Piilotin tiedostokansion ja nyt en saa sitä enään näkyviin. Mitäs mä oikeen teen, että saan sen taas näkyviin?
1257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

käyttäjästä noin tohelon. XP:ssä se menee näin: Ohjauspaneeli->Kansion asetukset ja sieltä 'näytä piilotetut kansiot'. Vistasta en tiedä kun on liian pelkistetty käyttöjärjestelmä minun makuuni. Eiköhän se kuitenkin noin mene. Voithan toki muuttaa myös kansion attribuutteja vaikka poistamalla arvon 'h' hidden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poropeukalo kirjoitti:

Piilotin tiedostokansion ja nyt en saa sitä enään näkyviin. Mitäs mä oikeen teen, että saan sen taas näkyviin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu