Disney-keräilijät

kanervakanerva

Hei!!

Onkos liikkeellä muita Disneyn Klassikko DVD -keräilijöitä? Olis kiva vaihdella kuulumisia teidän kanssa, mitä leffoja jo omistatte, mitä aiotte seuraavaksi hankkia.. ja mistä!! ja mikä on paras ja ja ja :] mitä vielä!!

Itse olen täysin hullaantunut nyt jo täysi-ikäisenä näihin lapsuusmuisteloihin, ja nämä piirretyt päihittävät 6-0 kaikki nykyajan taistelut !

5

1076

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NoJopas

      www.taikalinna.net

    • nosseli

      Olen myös intohimoinen disney fani, ja omistan kaikki disney klassikot. Suurimman osan olen saanut kerättyä DVD-levyinä, mutta muutama on hyllyssä vielä VHS-julkaisuina (8 klassikkoa)... näiden päivittäminen DVD:ksi saattaa kyllä kestää, mutta on mahtavaa kun on jotain mitä odottaa!

      Ikää on mullakin jo reilusti yli täydeniän, mutta piirretyt ovat mulle tärkeitä... mitä lienee lapsuuden traumoja kun aikuisenakin pitää piirrettyjä katella :D

      • Nimetön

        hauskaa :) mulla on vasta 14 dvdtä.. :/ ostelen niitä silloin tällöin huuto.netistä ja sitten kaupoista yleensäkin.. nyt sykysyllä ilmestyy viidakkokirja dvd! jee :) sen haluan heti!

        mitkä sulla on sitten vhs versioina


      • ¤¤Mie¤¤
        Nimetön kirjoitti:

        hauskaa :) mulla on vasta 14 dvdtä.. :/ ostelen niitä silloin tällöin huuto.netistä ja sitten kaupoista yleensäkin.. nyt sykysyllä ilmestyy viidakkokirja dvd! jee :) sen haluan heti!

        mitkä sulla on sitten vhs versioina

        Mä olen jo tällainen yli kolmekymppinen "muori"heh, mutta eipä se ikää katso tuo keräileminen. Onpa sitten vieraiden lapsille katsottavaa:-)))
        Mulla on kaikki Disneyn klassikkopiirretyt dvd:nä Lehmäjengiin saakka, kun en halunnut ruveta keräilemään enää näitä uudempia versioita, eli "ei" piirrettyjä.

        Suosikki on ehdottomasti Bambi:-))


      • nosseli
        Nimetön kirjoitti:

        hauskaa :) mulla on vasta 14 dvdtä.. :/ ostelen niitä silloin tällöin huuto.netistä ja sitten kaupoista yleensäkin.. nyt sykysyllä ilmestyy viidakkokirja dvd! jee :) sen haluan heti!

        mitkä sulla on sitten vhs versioina

        No ne kahdeksan on:
        - Prinsessa ruusunen
        - Kaunotar ja hirviö
        - Fantasia 2000
        - 101 dalmatialaista
        - Topi ja Tessu (toivottavasti tulee kohta DVD:nä)
        - Viidakkokirja (no tämähän on kohta päivitetty DVD:ksi)
        - Pinocchio
        - Lumikki ja 7 kääpiötä

        Noi nyt vielä pitää saada vaihdettua. Mutta onpa jotain mitä odottaa =D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      126
      10822
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      109
      6176
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      162
      5502
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      52
      5353
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      69
      4326
    6. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      114
      4242
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      24
      3797
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3791
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      13
      3466
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      76
      3057
    Aihe