Tieteen harppauksia venäjällä!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200708186478712_uu.shtml

Siinäpä sitä on salaiselle rooliagentillekin ihmettelemistä ja teepöytäkerrottavaa valkoisessa ulkohuussissa siellä vieraillessaan.

Peitetehtäväagentti vois vaikka aloittaa aiheen tiimoilta omakohtaiset jatkotutkimukset vaikkapa erään vihreiden kansanedustajan kanssa, jonka kanssa kehuu jo muutenkin poseeranneen.

6

574

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämän.

      Olen koko ajan tiennyt että Venäjällä on potentiaalia. Melkein heti vapauduttuaan NL.n kuristusotteesta, Venäjä teki tämän tieteellisen läpimurron.

    • Vaikka en olekaan itänaapurimme kiihkeimpiä ihailijoita (kuten sinä taidat olla?), kirjoitan kuitenkin aina maan nimen isolla alkukirjaimella, vaikka se olisikin jokin rupinen öykkärivaltio.

      Otsikkosi on siis naapurimaatamme halventava.

      Koska en avaa epämääräisten kirjoittajien tarjoamia linkkejä, en tiedä, mistä asiasta tällä kertaa kehut idolivaltiotasi, mutta tuskin kuitenkaan sen aloittamien pommikonekaukolentojen vuoksi..

      • Kappaskappas, itse roolipellehän se siihen ilmestyi irvailemaan yhdestä kirjaimesta. Etkö ymmärrä Venäjää Venäjäksi, jos se on kirjoitettu muotoon "venäjä"? Etkö muuta keksinyt ja kävit "kimppuun kuin sika limppuun", kun näit minun kirjoittaneen Venäjän pienellä alkukirjaimella? Minä en sinun kirjoitusvirheisiisi viitsi puuttua, enkä kenenkään muunkaan, mutta jos viitsisin, niin virheitä löytäisin sinunkin kirjoituksistasi, vai väitätkö vastaan?

        Minä en ole epämääräinen kirjoittaja, vaan käytän tätä samaa nickiä aina. Samaa ei voine sanoa sinusta, mitätön roolipelle? Varmaan huomasit, että linkki meni iltalehden sivulle, ei siis mikään epämääräinen sekään. Jos uskallat, niin avaa iltalehden verkkosivut ja sieltä uutinen otsikolla "Kasvovoide kertoo persoonallisuutesi".

        Millaista kasvovoidetta sinä käytät kulloiseenkin rooliisi?


      • Kairakettu kirjoitti:

        Kappaskappas, itse roolipellehän se siihen ilmestyi irvailemaan yhdestä kirjaimesta. Etkö ymmärrä Venäjää Venäjäksi, jos se on kirjoitettu muotoon "venäjä"? Etkö muuta keksinyt ja kävit "kimppuun kuin sika limppuun", kun näit minun kirjoittaneen Venäjän pienellä alkukirjaimella? Minä en sinun kirjoitusvirheisiisi viitsi puuttua, enkä kenenkään muunkaan, mutta jos viitsisin, niin virheitä löytäisin sinunkin kirjoituksistasi, vai väitätkö vastaan?

        Minä en ole epämääräinen kirjoittaja, vaan käytän tätä samaa nickiä aina. Samaa ei voine sanoa sinusta, mitätön roolipelle? Varmaan huomasit, että linkki meni iltalehden sivulle, ei siis mikään epämääräinen sekään. Jos uskallat, niin avaa iltalehden verkkosivut ja sieltä uutinen otsikolla "Kasvovoide kertoo persoonallisuutesi".

        Millaista kasvovoidetta sinä käytät kulloiseenkin rooliisi?

        OK, uskon sen vahingoksi eikä tahalliseksi vähättelyksi.

        Etkö muuten ole huomannut, että myös minä kirjoitan aina tällä omalla, rekatulla nikilläni?

        Miehisenä miehenä en käytä kasvovoiteita.


      • Hitman-1 kirjoitti:

        OK, uskon sen vahingoksi eikä tahalliseksi vähättelyksi.

        Etkö muuten ole huomannut, että myös minä kirjoitan aina tällä omalla, rekatulla nikilläni?

        Miehisenä miehenä en käytä kasvovoiteita.

        Teen joskus kirjoitusvihreitä ihan tahallani.

        Sinun rekatun nickisi olen tietysti huomannut, mutta myös samaa kirjoitustyyliä olen huomannut muidenkin nickien käyttävän. Asia ei kuitenkaan häiritse minua vähääkään. Jos itse en joskus pysty kirjautumaan, niin ilmoitan kuitenkin jollain lailla kuka kirjoittaja on.


    • Harppaus

      lienee perseen pyyhkiminen. Tässä on tapahtunut suurta edistystä viime vuosina, jopa 40% Venäläisistä pyyhkii perseensä.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1211
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      87
      834
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      764
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe