Tieteen harppauksia venäjällä!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200708186478712_uu.shtml

Siinäpä sitä on salaiselle rooliagentillekin ihmettelemistä ja teepöytäkerrottavaa valkoisessa ulkohuussissa siellä vieraillessaan.

Peitetehtäväagentti vois vaikka aloittaa aiheen tiimoilta omakohtaiset jatkotutkimukset vaikkapa erään vihreiden kansanedustajan kanssa, jonka kanssa kehuu jo muutenkin poseeranneen.

6

540

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämän.

      Olen koko ajan tiennyt että Venäjällä on potentiaalia. Melkein heti vapauduttuaan NL.n kuristusotteesta, Venäjä teki tämän tieteellisen läpimurron.

    • Vaikka en olekaan itänaapurimme kiihkeimpiä ihailijoita (kuten sinä taidat olla?), kirjoitan kuitenkin aina maan nimen isolla alkukirjaimella, vaikka se olisikin jokin rupinen öykkärivaltio.

      Otsikkosi on siis naapurimaatamme halventava.

      Koska en avaa epämääräisten kirjoittajien tarjoamia linkkejä, en tiedä, mistä asiasta tällä kertaa kehut idolivaltiotasi, mutta tuskin kuitenkaan sen aloittamien pommikonekaukolentojen vuoksi..

      • Kappaskappas, itse roolipellehän se siihen ilmestyi irvailemaan yhdestä kirjaimesta. Etkö ymmärrä Venäjää Venäjäksi, jos se on kirjoitettu muotoon "venäjä"? Etkö muuta keksinyt ja kävit "kimppuun kuin sika limppuun", kun näit minun kirjoittaneen Venäjän pienellä alkukirjaimella? Minä en sinun kirjoitusvirheisiisi viitsi puuttua, enkä kenenkään muunkaan, mutta jos viitsisin, niin virheitä löytäisin sinunkin kirjoituksistasi, vai väitätkö vastaan?

        Minä en ole epämääräinen kirjoittaja, vaan käytän tätä samaa nickiä aina. Samaa ei voine sanoa sinusta, mitätön roolipelle? Varmaan huomasit, että linkki meni iltalehden sivulle, ei siis mikään epämääräinen sekään. Jos uskallat, niin avaa iltalehden verkkosivut ja sieltä uutinen otsikolla "Kasvovoide kertoo persoonallisuutesi".

        Millaista kasvovoidetta sinä käytät kulloiseenkin rooliisi?


      • Kairakettu kirjoitti:

        Kappaskappas, itse roolipellehän se siihen ilmestyi irvailemaan yhdestä kirjaimesta. Etkö ymmärrä Venäjää Venäjäksi, jos se on kirjoitettu muotoon "venäjä"? Etkö muuta keksinyt ja kävit "kimppuun kuin sika limppuun", kun näit minun kirjoittaneen Venäjän pienellä alkukirjaimella? Minä en sinun kirjoitusvirheisiisi viitsi puuttua, enkä kenenkään muunkaan, mutta jos viitsisin, niin virheitä löytäisin sinunkin kirjoituksistasi, vai väitätkö vastaan?

        Minä en ole epämääräinen kirjoittaja, vaan käytän tätä samaa nickiä aina. Samaa ei voine sanoa sinusta, mitätön roolipelle? Varmaan huomasit, että linkki meni iltalehden sivulle, ei siis mikään epämääräinen sekään. Jos uskallat, niin avaa iltalehden verkkosivut ja sieltä uutinen otsikolla "Kasvovoide kertoo persoonallisuutesi".

        Millaista kasvovoidetta sinä käytät kulloiseenkin rooliisi?

        OK, uskon sen vahingoksi eikä tahalliseksi vähättelyksi.

        Etkö muuten ole huomannut, että myös minä kirjoitan aina tällä omalla, rekatulla nikilläni?

        Miehisenä miehenä en käytä kasvovoiteita.


      • Hitman-1 kirjoitti:

        OK, uskon sen vahingoksi eikä tahalliseksi vähättelyksi.

        Etkö muuten ole huomannut, että myös minä kirjoitan aina tällä omalla, rekatulla nikilläni?

        Miehisenä miehenä en käytä kasvovoiteita.

        Teen joskus kirjoitusvihreitä ihan tahallani.

        Sinun rekatun nickisi olen tietysti huomannut, mutta myös samaa kirjoitustyyliä olen huomannut muidenkin nickien käyttävän. Asia ei kuitenkaan häiritse minua vähääkään. Jos itse en joskus pysty kirjautumaan, niin ilmoitan kuitenkin jollain lailla kuka kirjoittaja on.


    • Harppaus

      lienee perseen pyyhkiminen. Tässä on tapahtunut suurta edistystä viime vuosina, jopa 40% Venäläisistä pyyhkii perseensä.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      40
      3017
    2. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      70
      2517
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      174
      2344
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      33
      2038
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      18
      1436
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1373
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1366
    8. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      13
      1259
    9. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1254
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1231
    Aihe