http://www.iltalehti.fi/uutiset/200708186478712_uu.shtml
Siinäpä sitä on salaiselle rooliagentillekin ihmettelemistä ja teepöytäkerrottavaa valkoisessa ulkohuussissa siellä vieraillessaan.
Peitetehtäväagentti vois vaikka aloittaa aiheen tiimoilta omakohtaiset jatkotutkimukset vaikkapa erään vihreiden kansanedustajan kanssa, jonka kanssa kehuu jo muutenkin poseeranneen.
Tieteen harppauksia venäjällä!
6
570
Vastaukset
- tämän.
Olen koko ajan tiennyt että Venäjällä on potentiaalia. Melkein heti vapauduttuaan NL.n kuristusotteesta, Venäjä teki tämän tieteellisen läpimurron.
Vaikka en olekaan itänaapurimme kiihkeimpiä ihailijoita (kuten sinä taidat olla?), kirjoitan kuitenkin aina maan nimen isolla alkukirjaimella, vaikka se olisikin jokin rupinen öykkärivaltio.
Otsikkosi on siis naapurimaatamme halventava.
Koska en avaa epämääräisten kirjoittajien tarjoamia linkkejä, en tiedä, mistä asiasta tällä kertaa kehut idolivaltiotasi, mutta tuskin kuitenkaan sen aloittamien pommikonekaukolentojen vuoksi..Kappaskappas, itse roolipellehän se siihen ilmestyi irvailemaan yhdestä kirjaimesta. Etkö ymmärrä Venäjää Venäjäksi, jos se on kirjoitettu muotoon "venäjä"? Etkö muuta keksinyt ja kävit "kimppuun kuin sika limppuun", kun näit minun kirjoittaneen Venäjän pienellä alkukirjaimella? Minä en sinun kirjoitusvirheisiisi viitsi puuttua, enkä kenenkään muunkaan, mutta jos viitsisin, niin virheitä löytäisin sinunkin kirjoituksistasi, vai väitätkö vastaan?
Minä en ole epämääräinen kirjoittaja, vaan käytän tätä samaa nickiä aina. Samaa ei voine sanoa sinusta, mitätön roolipelle? Varmaan huomasit, että linkki meni iltalehden sivulle, ei siis mikään epämääräinen sekään. Jos uskallat, niin avaa iltalehden verkkosivut ja sieltä uutinen otsikolla "Kasvovoide kertoo persoonallisuutesi".
Millaista kasvovoidetta sinä käytät kulloiseenkin rooliisi?Kairakettu kirjoitti:
Kappaskappas, itse roolipellehän se siihen ilmestyi irvailemaan yhdestä kirjaimesta. Etkö ymmärrä Venäjää Venäjäksi, jos se on kirjoitettu muotoon "venäjä"? Etkö muuta keksinyt ja kävit "kimppuun kuin sika limppuun", kun näit minun kirjoittaneen Venäjän pienellä alkukirjaimella? Minä en sinun kirjoitusvirheisiisi viitsi puuttua, enkä kenenkään muunkaan, mutta jos viitsisin, niin virheitä löytäisin sinunkin kirjoituksistasi, vai väitätkö vastaan?
Minä en ole epämääräinen kirjoittaja, vaan käytän tätä samaa nickiä aina. Samaa ei voine sanoa sinusta, mitätön roolipelle? Varmaan huomasit, että linkki meni iltalehden sivulle, ei siis mikään epämääräinen sekään. Jos uskallat, niin avaa iltalehden verkkosivut ja sieltä uutinen otsikolla "Kasvovoide kertoo persoonallisuutesi".
Millaista kasvovoidetta sinä käytät kulloiseenkin rooliisi?OK, uskon sen vahingoksi eikä tahalliseksi vähättelyksi.
Etkö muuten ole huomannut, että myös minä kirjoitan aina tällä omalla, rekatulla nikilläni?
Miehisenä miehenä en käytä kasvovoiteita.Hitman-1 kirjoitti:
OK, uskon sen vahingoksi eikä tahalliseksi vähättelyksi.
Etkö muuten ole huomannut, että myös minä kirjoitan aina tällä omalla, rekatulla nikilläni?
Miehisenä miehenä en käytä kasvovoiteita.Teen joskus kirjoitusvihreitä ihan tahallani.
Sinun rekatun nickisi olen tietysti huomannut, mutta myös samaa kirjoitustyyliä olen huomannut muidenkin nickien käyttävän. Asia ei kuitenkaan häiritse minua vähääkään. Jos itse en joskus pysty kirjautumaan, niin ilmoitan kuitenkin jollain lailla kuka kirjoittaja on.
- Harppaus
lienee perseen pyyhkiminen. Tässä on tapahtunut suurta edistystä viime vuosina, jopa 40% Venäläisistä pyyhkii perseensä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658