Mille alalle

Mille alalle kannattaisi perustaa yritys? Millä alalla on hyvin kysyntää? Minkä yrityksen perustaisitte jos lähtisitte nyt yrittäjiksi?
4654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kiinteistövälittäjänä lie mukavaa, palkkiot isoja, vaikka työ ei suuria vaadi ja ostajille heikosti infoa (ala tosin on muuttumassa asiakaslähtöisemmäksi).

Bensa-asema on ilmeisesti rahasampo? Paras kait nykyään rakennusalalla, kun keskitytään huonoon laatuun ja rakennetaan jokainen julkinen rakennus kahteen kertaan...

Nojoo, joka-alalla omat hyvät ja huonot puolensa ja mahdollisuutensa.

Äänestä

Riippuu paikkakunnasta. Kotipaikkakunnallani on monta kiinteistövälitysfirmaa ja kampaamoa, että ihmettelen miten niille kaikille piisaa asiakkaita.

Onko paikkakunnalla buffetpizzeriaa? Jos ei ole, sellainen saattaisi menestyä.

Äänestä

Jaa, että minkälaisen liikkeen? Edestakaisen tietenkin.

Äänestä
  • Olittepa Te vitsikäs Herrasmies, oikea kaikari-sananiekka, kun tuollaisen sutkautuksen päästitte!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kinne24 kirjoitti:

Mille alalle kannattaisi perustaa yritys? Millä alalla on hyvin kysyntää? Minkä yrityksen perustaisitte jos lähtisitte nyt yrittäjiksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu