kävin

ja juoksin järven ympäri. Kattelin kellosta koko matkan aikaa. Luulin olevani hyväkuntonen ja nopee. Kaikki ohitti mut, jopa vanhemmat ihmisetki!
Kun tulin kotiin niin mun naama oli aivan punanen!
Suihkusta ei tullut kun kylmää vettä!
Nyt on perse ja reidet niin kipeet etten pääse tästä enää ylös!
No tuleepa tiukan näkönen pylly, siitä tykkää naiset kattella!
Rupeiskohan juoksijaksi?
2102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sitä olis hyvä itsekkin alkaa harrastamaan jotain, vaikka nyt sitä juoksua.. Siinä varmasti kilot häviää, mutta paikat ei itseasiassa pitkällä tähtäimellä kiinteydy, vaan nehän tavallaan löystyy sen juoksemisen takia.
miesmallit sun muut eivät yleensä käy juoksemassa sen takia, koska paikat ei saa olla löysät, joten ne pyöräilee ja käy salilla.

Tässä tulee itselläkin kohta harrastettua liikuntaa, kun pitää lähteä viikon päästä tonne mehtätöihin.

Äänestä

yhdestä kerrasta tuu kun just kipeeks. Jatka vaan, kuntoilu on semmosta hommaa, että siihen hurahtaa kun alkuun pääsee. Vuoden päästä vasta ahteris on toisen näköinen, ja sitten ne tytöt vasta rupeaa sua taputtelemaan. Tervetuloa joukkoon tummaan (ja hurahtaneeseen).

ps. heitä se kello sinne järveen ja osta sykemittari. Eihän semmosen investoinnin jälkeen voi olla kuntoilematta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lenkillä kirjoitti:

ja juoksin järven ympäri. Kattelin kellosta koko matkan aikaa. Luulin olevani hyväkuntonen ja nopee. Kaikki ohitti mut, jopa vanhemmat ihmisetki!
Kun tulin kotiin niin mun naama oli aivan punanen!
Suihkusta ei tullut kun kylmää vettä!
Nyt on perse ja reidet niin kipeet etten pääse tästä enää ylös!
No tuleepa tiukan näkönen pylly, siitä tykkää naiset kattella!
Rupeiskohan juoksijaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu