Millainen alue on Ullanlinna? Olen kartalta saanut sen käsityksen, että se voisi olla sellainen ns. kookomushenkinen paremman väen paikka. Onko Ullanlinna jokin erityisen rikkaiden snobialue? Asuuko siellä paljon valtiollista ym. eliittiporukkaa?
Ullalinna?
Kaloriina
152542
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
snobi aluetta.muuttasit itä-stadiin
pitäisi edes ajatella jotain itäistä kolkkaa??
Minä haluaisin olla pikkasen snopi ja sillai.
Taidat ite asua idiksessä :D (minä en.) :D
totta helvetissä asun idässä!
veri vetää itään
Keskiluokkaa ja aika paljon duunareita vaikka tässä ollaankin Kaivarin ja Eiran välissä. OK-mesta mutta luukut helvetin kalliita. Ja kauppoja on turhan harvassa. Lähin viinakauppa Vuorimiehenkadulla. Lähin apteekki Fredalla. Mut sporalla pääsee helposti keskustaan.
ja Pietarinkadullakin on kaksi kauppaa.
Unohtui tuo lähin apteekki kai siksi että käyn apteekissa tosi harvoin. Ja Pietarinkadulla on kaksi ihan hyvää pikkumarkettia mutta esim rautakauppa katosi pari vuotta sitten.
Lähin Alkoko määrittää palvelut? Palveluja riittää kyllä ja mitä ei löydy, löytyy keskustasta jonne kävelee 10 minuutissa.
... maahanmuuttajia, narkkeja ja mitä niitä nyt olikaan?
Eipä juurikaan.Siistiä aluetta
Paljon venäläisiä. Somaleita ei varmaan yhtäkään.
se on demarihenkinen ei kokoomus. ei kannta mennä.
korttelit väärällään. Kesät ja talvet raakunta raikaa, ei saa kunnon väki nukuttua. Etelä-Helsingistä on sivistynyt sakki muuttanut jo ajat sitten Siuntioon.
Porvooseepas
Ullanlinnassa on paljon amfetamiinin ongelmakäyttäjiä. Heidät kyllä tunnistaa ja kotiovelle saakka tulevat perässä, mutta siihen se sit jääkin.
Juuri äskettäin Viiskulmassa joku ulkomaalainen partamies puukotti kahta naista keskellä päivää. Varokaa Rööperissä! Ullanlinassa on rauhallista.