Uutisten tasoa: Velton katti

kyllä tämä niin flataaseksi on mennyt tämä uutismaailma!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1426336
Suomi - Uutiset - Ilta-Sanomat
1103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sami Simola on kirjoittanut mielenkiintoisen artikkelin tuontikaloista, Ruoka&Juoma sivulla. Sami poika sortuu kuitenkin joihinkin kömmähdyksiin. Esim. "On punapagellin tapaan ikävästi kalanmakuinen.!!!!! Kala ei siis saisi maistua kalalle, vaan kanalle? Meribassin hän arvioi: "On hyvänmakuinen ja maukas" Mielestäni Hyvänmakuinen ja maukas ovat aivan sama asia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


delannut !!!! kirjoitti:

kyllä tämä niin flataaseksi on mennyt tämä uutismaailma!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1426336
Suomi - Uutiset - Ilta-Sanomat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu