Mitä maksaa?

Olen ollut ahkera verenluovuttaja,mutta kuulin että antamani veri oi olekaanilmaista sen saajalle, vaan veripalvelu laskuttaa keräämästään verestä sairaaloita?minut on herätetty keskellä yötäluovuttamaan. txi on maksettu ja kiitetty mutta veri on minun enkä pidä jossillä rahastetaan?
1236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

maksulista sairaalalle siksi että eihän sitä nyt ihan ilmatteeksi sinustakaan saada, pitää olla pelit ja vehkeet ja ammattitaitoinen käyttäjä.

Jos haluat rahaa verestäsi niin se maksaa sitten vain enemmän sille joka sen saa.

Periaatteessa en pidä ajatuksesta että verenluovuttajalle maksetaan luovutuksesta. On aivan liian paljon karmivia kertomuksia maailmalta siitä mihin se johtaa kun verenluovuttaja myy vertaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Trakula kirjoitti:

Olen ollut ahkera verenluovuttaja,mutta kuulin että antamani veri oi olekaanilmaista sen saajalle, vaan veripalvelu laskuttaa keräämästään verestä sairaaloita?minut on herätetty keskellä yötäluovuttamaan. txi on maksettu ja kiitetty mutta veri on minun enkä pidä jossillä rahastetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu