kun hän ei tahdo pelastaa väkisin hanttiin laittavia ateisteja.
Jeesusta itkettää
huono trolli numero 11423
8465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
"Jeesusta itkettää"
Miksi sen pitäisi meitä kiinnostaa?
se vaikka Opamox:ia suruunsa.. tai kenties vahvempia?
"kun hän ei tahdo pelastaa väkisin hanttiin laittavia ateisteja."
eikös tuo jo aika selkeästi kerro sen kusipäisyydestä ja itsekkyydestä.
tuolla tekstillä ei kyllä kuukauden-hihhuli titteli irtoa millään.. :D
Onhan meillä mekkojeesukset alias jeesuksen morsiamet. Pyyhkiköön jeesus kyyneleensä morsiushuntuun.
P.S.PRKL. Kaikenlaisia uusavuttomia sitä onkaan nykyaikana. Ei osata edus kyyneliä pyyhkiä. Jeesus the peräkammarinpoika.
-kyllä Hän tahtoisi, mutta kun ihmiselle on annettu oam tahto, sitä ei Kaikkivaltias ylitä, vaikka voisikin. Taivaaseen menee vain vapaaehtoiset. Siellä ei sora -ääniä kuulu.
"Siellä ei sora -ääniä kuulu."
Jotkut ovat laskeneet, että taivas on aika ylikansoitettu paikka. Pitää koko ajan rakentaa lisää asuntoja uusille tulijoille.
Joten betonimyllyistä voi sora-ääniä hyvinkin kuulua:)
sellanen sydeemi, ikäänkuin, että jos joku (maalainen vaikka) ei ole vakuuttunut Linnanmäen huvipuiston olevan olemassa, niin todetaan, ettei hän haluakaan lintsille, ja hänet heitetään tyrmään?
omaa käytöstään rationalisoiva, tekosyihin vetoava ailahtelevien tunteidensa vanki.
Ei kuulosta kovin jumalalliselta persoonalta.
Uskontuputus on ihan hanurista.