Kun tutkii kirjoittajien profiilia, niin samaan lanttuun näkyy sopivan kommunisti-ihanteet ja talebanien touhujen puolustelu. Ehkä huumeparonien tukeminenkin taitaa olla taustavaikutin, että saadaan halpaa kamaa Eurooppaan ja pakolaisia.
Kommunistit tykkää
Talebaneista
4186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Yhdysvallat ja Taleban; Bush ja Bin Laden
“Orjuuta naisesi ja tyttösi, suojele antiamerikkalaisia terroristeja, tuhoa maastasi kaikki sivistyksen merkit, ja Bushin hallitus vain syleilee sinua.
Scheerin kolumnin aiheena oli Bushin hallituksen Taleban -liikkeelle myöntämä 43 miljoonan dollarin avustus
tuomiopäivää “terrorismin rahoittajille” julistava George W. Bush on itse aikoinaan tehnyt bisneksiä Osama bin Ladenin kannattajien kanssa.
http://anarkismi.net/kapis/30bushladen.htm
Tjaa.
Jos poju on isukilta koskaan kuullut, niin taisi kommari-NL ja Afganistanin islamistisissit tykätä tosi paljon toisistaan 1979-1989?
Ja siihen aikaan USA:n rooli tässä konfliktissa oli...
No,katso edes Rambo III jos et jaksa mistään lukea tai edes googlata.
En tarvitse koko ajan metsästää omaan ajatteluprofiiliin sopivia linkkejä, kuten joidenkin harrastus näyttää olevan.
Niin.
Omassa nojatuolissa mietiskelemällä avaamatta kirjoja, televisiota tai edes nettiä tai ylipäätään ottamatta asioista selvää kaikki asiathan ratkeavat oman mielen mukaisiksi ja maailman palat loksahtavat paikoilleen?
Mietiskelyllähän saat oikean ja lopullisen itseäsi miellyttävän tiedon kaikesta vaivautumatta ottamaan selvää mistään.