n. parikymmentä v. siiten asuin Mikkelissä, opiskelia-asunnossani Raviradantiellä.
Eräänä syksyisenä yönä tallusteli kesksutasta kämpille päin aikamoisessa kännissä kapakkaillan jälkeen. Siinä matkaa tehdessä totesin, että aivan hirveä paskahätä taisi iskeä. Koetin pidätellä kämpille asti, vaan vatsa taisi olla kuralla pahan kerran ja kova känni päällä. Siis paha yhdistelmä, sanoisin.
Siinä sitten puoli kilsaa ennen kämppiä jouduin luovuttamaan ja aloin katsella sopivaa pusikkoa tai muuta paskapaikkaa. Vaan pusikoita ei just siinä ollut vaan parkkipaikka, jossa muutamia autoja.
No, valinta oli tehtävä pikaisesti. Pakarat yhteen puristaen hipsin yhden auton keulan eteen, muka hieman piiloon.
Vaan kun aloin housuja kiskoa alas ja pyllistämään startekisesti sopivaan asentoon, niin en kunnolla edes polvia kerennyt koukistaa, vaan kumarruin eteen päin ja koko helkutin varpusparvi lensi kuin ammuttu suoraan kyseisen auton etupellille, zyylarille ja puskurille.
Siinä sitten tärisevänä jo kohmelossa huokaisin syvään, kun sain tarpeeni tehtyä. Vaan paperia ei ollut perseen pyyhintään. Se harmitti, vaan ei muuta kuin housut kinttuihin ja siinä samalla katsahdin taakseni, autoon päin. Oli aika, aika pahasti keula kurassa (siis paskassa), että huh.
On mahtanut aamulla ko. auton kuskia mietityttää, mikähän kumma on oikein asialla ollut, ko semmoiset roiskeet saanu aikan.
: )
armoton paskahätä oli
zyylari paskassa, heh
1
3106
Vastaukset
- Anonyymi
Olisit voinut puhdistaa peräreiän paskasta, kiertämällä autoa perseellä nojaten auton kylkiä persettä hangaten sivupelteihin
Kuljettaja oli voinut todeta kun näki autonsa: on ihan paska auto!!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3632534Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata602054Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1111722- 1091425
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1861405- 751396
- 271365
- 801277
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva191253Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois401096