kuolet tai sut tempaistaan taivaseen,tarkoitan Raamattun henkilöista jos jätetään Jeesus pois laskuista?Itse haluiasin tavatta vanhasta liitosta Nooan ja Uudesta liitosta Pietarin ja ristin ryövärin.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ja minut tempaistaisiin, haluaisin tavata sen puhuvan aasin.
Ns. uskovaisen, en todellakaan haluaisi olla ikuisuuttani heidän seurassaan.
Se aasi on jo kuollut, pölvästi!
siinä todella vakka kantensa tapaa,kuten sanonta kuuluu,he
vakka kanttaan. Katsos, kun meikäläistä ei kiskaista minnekään. Minä jään vaan ihmettelemään ylös tempaistujen hihhuleiden maahan jääneitä tohveleita.
kirjoitusten perusteella siellä on ainakin Jeesuksella ratsastavia aaseja.
---
Näköisen olennon,joka on yltä päältä silmiä täynnä ja jolla on kuusi siipeä.Jumalan ValtaIstuimen edessä oleva Naispuolinen Profeetan Henki,jolla on kaikkien naisten luonne,joita koskaan on ollut,joita koskaan on ja joita tuleva on.Halaan Häntä oikein lujasti ja siihen menee KAUAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja sinä lakkaat olemasta.
Kaikki se mitä sinä persoonana olet, on aivojesi aikaansaannnosta. Ei ole sielua eikä elämää kuoleman jälkeen.
"Ei ole sielua eikä elämää kuoleman jälkeen."
Mistä noin päättelet? Kertoiko isi?
Kertoiko isi vaiko naapurin setä?
Kerro sinä ensin miksi ei olisi, niin kerron miksi olisi.
tavata taivaass viisaan ryövärin (=ristinryövärin) ja uuemmist henkilöist F.M. Dostojevskin.
sori toi virhe
Jos se suinkin olisi mahdollista niin raamatun henkilöistä vaihtaisin pari sanaa Juudaksen kanssa ja muista taatelin tallaajista tapaisin Augusto Pinochetin joka voideltiin taivaskuntoon sekä terveisinä maan pinnalle lähettäisin onkimatoja lastenlapsille.