Kauhea kurkkukipu

Kokiksi opiskeleva

Aivan sama kiinnostaako ketään, mutta huvikseni ensimmäistä kertaa elämässäni kirjotan tälle palstalle, kun en keksi psykologi -palstallekaan mitään hauskaa. Siellä siis yleensä pyörin.

Vauvaikäinen poika sylissäni leikkii tyhjällä pillimehupurkilla välillä katsoen minuun väsyneillä silmillään vääntäen päänsä kummaan asentoon takapäin ylös..

Kuuntelen biisiä Eurooppa3 - päivästä päivään.

Voi ei nyt se sai pienen papein palan suuhunsa hippo -lehdestä. Nyt se otti tietokoneen hiiren.

Kuumeinen olo ja kurkku kipeä, sitä onki nyt liikkeellä. Pitää vääntäytyä huomenna kuoluun ja jos olo käy liian ankeaksi, niin terkkarin kautta kotiin.

Jos vaikka samalla ottaisin itsemurhasuunnitelmani puheeksi. Vaikka onhan tuota apua haettu ja otettu vastaan, siitä ei vaan ole mitään hyötyä.
Mutta jos ihan huvin vuoksi vielä kokeilis ennen kuin lopettaa kaiken.

Ilma on pilvinen ja kuolleen näköinen.

Minulla on merkitystä vasta kun olen kuollut.
Ajatellaanpa näin. Kukaan ei soita tai muista tekstareilla eikä kirjoittele s-postia tai porise mesessä, vaikka itse olisin siten kuinka aktiivinen muita kohtaan tai en.

Kukaan ei tiedä nyt, jos minua ei huomenna olekaan. Mutta nyt kukaan ei muista minua, miksi he sitten huomenna muistavat, jos en enää olekaan täällä.

Sitten varmaan kaikki ovat parhaita kavereitani ja heidän olisi juuri pitänyt tehdä kanssani sitä ja tätä.

- täyttä paskaa.

Minulla on merkitystä vasta kuolleena. - Onneksi edes siten.

t.16v rääpäle

0

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 20v on otettu kiinni

        Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
        Savonlinna
        111
        6808
      2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

        Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
        Maailman menoa
        609
        4678
      3. Kuka on menehtynyt?

        https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
        Kankaanpää
        24
        3074
      4. Nainen, ota nyt rauhallisesti

        Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
        Ikävä
        135
        1292
      5. 47
        1245
      6. Savonlinnan murhapolttaja romani

        Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
        Maailman menoa
        116
        978
      7. Ajattelen sinua kiitollisuudella

        Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
        Ikävä
        49
        892
      8. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
        Maailman menoa
        32
        861
      9. Mitä olisitte sanonut hänelle?

        Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään
        Ikävä
        50
        844
      10. Sinulle tiedoksi

        Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
        Ikävä
        27
        833
      Aihe