14% erottaisi halosen

Jos vaalit olisi nyt halonen häviäisi salelle. Onneksi sitä 3. kautta ei voi tulla perustuslain mukaan.
3522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

muutaman päivän tauon jälkeen tuoda taas tuon 14% tänne.

Olet varmasti tällä välin löytänyt tiedot ja linkit missä tuo luku on ilmoitettu ja kerrot meille kuka tutkimuksen on tehnyt ja millä menetelmällä ja sen missä tutkimuksen tulos on julkaistu.

Edelleenkin, 86%, 4 500 000 suomalaista, ei halua Halosen eroavan, kumpi on suurempi luku?

Äänestä

Mielipidemittauksessa ei ole kysytty suomalaisilta: "Haluatko toimia laittomasti perustuslakia vastaan?"

Äänestä

punakaartiajan huutoäänestyksen. Oletko oikeasti kommari?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


noin 700 000 suomalaista kirjoitti:

Jos vaalit olisi nyt halonen häviäisi salelle. Onneksi sitä 3. kautta ei voi tulla perustuslain mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu