Nyt pyörii tuon asian tiimoilta juttu, jonka mukaan vanhemmat olisivat itse vahingossa tappaneet tyttärensä unilääkkeellä: http://www.iltalehti.fi/uutiset/200708306524700_uu.shtml
Kaikkea sontaa se lehdistö levitteleekin vailla todisteen häivää. Vaikka kuinka vakuutettaisiin tietolähteiden olevan varmoja, niin mitään faktoja ei esitetä mistään. Ilmeisesti tuulesta temmatuilla jutuilla saadaan lehtiä kuitenkin myytyä aina vaan uudestaan ja uudestaan.
Tuollainen uppoaa kuitenkin aivan täydestä joihinkin hölmöihin ja heidän mielestään syyllisyys on täysin selvä jo tuon jutun perusteella. Heitä löytyy täältäkin, mm. eräs salaisena agenttina esiintyvä roolipelle, joka kuvittelee litkivänsä teetä Bushin kanssa. Sitten on vielä liuta niitä, jotka pitävät Putinia syyllisenä Politkovskajan murhaan, sekä lisänä muut höpsöt salaliittohaihattelijat.
Nämä kaikki ja jotkut vielä mainitsemattomat olisivat ilmeisesti jo nyt tuon perusteella valmiita tuomitsemaan pikkutytön vanhemmat murhasta? Sellaisen käsityksen ainakin saa kirjoitusten perusteella, elleivät ole tarkoituksellisia typeriä provoja.
Yhtään parempi ei näytä olevan Portugalin lehdistö.
Kuka pitää vanhempia syyllisinä, niin todistakoon sen. Minä en pidä syyllisinä, mutta en syyttöminäkään. Todistustaakka kuuluu väitteen esittäjälle.
Kadonnut Madeleine
2
477
Vastaukset
- kbasa
osoittaa halpamaisuutensa.. toivottavasti joku saa paskiaiset karajille ja maksamaan itsensa kipeaksi rivoista jutuista.
- detective
Miten juurikin tästä jutusta tuli näin iso juttu? Maailmass kidnapataan, vaikka kuinka monta ihmista vuodessa. Miksi juuri tämä nousee pinnalle muiden joukosta? Haiskahtaa epäillyttävälle.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251278
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89924- 95922
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede24869Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat289766- 95748
- 34648
- 109646
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet131568