Koiratappeluita Tampereella?

Vieläkö niitä järjestetään vai onko eilisesessä dokumentissa esiintyneet sankarit linnassa?
81640
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Toivottavasti olis linnassa,en kyllä tiedä

Äänestä
  • no vastahan sitä juttua tutkitaan.

    Äänestä

mainostellaan ihan netissäkin, eikös ne agility jutut niitä oo?

Äänestä
  • hirveää kuinka ihmiset voivat julkisesta rääkätä lemmikkejään =)

    Äänestä

sanottiin että ainakin Hämeenkyrössä oli ollu. Näyttikin ihmeen tutulta ympäristöltä tuossa dokumentissä...

Äänestä
  • missä päin hämeenkyröä, jotta käyn katsastaan!

    t. murhamies

    Äänestä

eräässä koirapuistossa eilen otti koirat yhteen jotta veri lensi, samanlaisia tappeluita näkynyt ennenkin.

Äänestä

Ilmankos on aina välillä näkynyt puistossa koiraansa kiinni käymään kouluttavia omistajia.

Näihin hämärä-äijiin suhtaudutaan mukavan pehmeästi. Toiminta on ihan laillista ja poliisi ottaa vihaisen koiran haltuunsa noin kuuden rikosilmoituksen jälkeen :-)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pittpulli kirjoitti:

Vieläkö niitä järjestetään vai onko eilisesessä dokumentissa esiintyneet sankarit linnassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu