LENITA

siis iltapäivälehden lööpissä juttua Lenitasta. Nyt en saanut lööpistä selvää: Kuka on ajanet ketä TAKAA???

Voisko joku jutun lukenut valaista - ihan lyhyellä repliikillä....
5291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mä luulin, että Lenita ajaa vain taksilla.... No nyt tuli selväksi, että hänkin ajaa autoa...

Äänestä

bussit, ratikat junat.

Äänestä

vaihtamalla kaistaa ja aihettaen vaaraa muille ajollaan.Olisi riittänyt rekisterin ilmoittaminen polisille, eihän Lenita mikään polisi ole.Lenitalle syyte tai muuten polisi rikkoo lakia.

Äänestä

Lenita ei ole koskaan yrittänyt ajaa minun päälleni kävellessäni vihreillä yli. Moni hanaa-mies on ja töötännyt vielä perään. Säälittävät auto-koulun (muttei muuta) käyneet luuserit ovat niin katkeria osastaan tässä maailmassa ja tuntevvat olevansa hetken herroja kun ovat isolla autolla (kyrvänjatke) liikenteessä.

Voi pieniä...

Äänestä
  • hyvä mieli löytyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kumpi ajoi takaa ketäkin? kirjoitti:

siis iltapäivälehden lööpissä juttua Lenitasta. Nyt en saanut lööpistä selvää: Kuka on ajanet ketä TAKAA???

Voisko joku jutun lukenut valaista - ihan lyhyellä repliikillä....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu