http://www.ita-savo.fi/jetspeed/portal/IS_column.psml?newsgroup=4&newsid=35178
Hienoa! Kehittämisen huippua! Pari johtajaa lisää!
Hienoa! Kehittämisen huippua! Pari johtajaa lisää!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"Heinäluoma varmisti asian sanomalehti Itä-Savolle antamassaan haastattelussa.
- Kyllä tämä on täysin varma hanke, eikä tästä enää poistu, hän vakuutti torstaina."
Projekti on käynnissä ja paikallispoliitikoilta päin tulee kova paine puolueensa johtoa kohtaan että saisivat tärvättyä kaupunkinsa maiseman.
Saasteita ja ruuhkia... Savonlinnassa ei ole sellaisia nähty!!
Onhan se niinkin, että vihreille tuo rautatie on jotenkin niin kiihoittavaa.
Se vain, että perusparannusrahat rautatielle ei taida työllistää kuin sen saksalaisen laserautomaattikoneen ja kaksi kuskia sille.
Eihän se siltatyömaakaan olisi montaa urakoitsijaa työllistänyt. Hässäkän aikaan kuskit virosta ja autot etelästä.
yrittäjä osallistui ABC rakentamiseen ei juuri muut kuin Kuningas töppöset.Sähkötyöt jostain vantaalta vaikka taitoa olisi ollut savonlinnassakin.En koskaan tule käymään edes uteliasuuttani paikallisessa SALESSA.
kun seutukunnan asioita on nykyisin ajamassa yksi h******tin viherpipertäjä jolle on tärkeintä, että lämmitys-, sähkö- ja autoilu maksaa paljon. Toiseksi tärkein asia on, että suojelualueita täytyy saada lisää. Ei puhettakaan, että otettaisiin kantaa asiaan jolla merkitystä Savonlinnalle ja koko seutukunnalle. Julistaisi koko etelä-savon suojelualueeksi ja nostaisi bensaveron niin ylös, että ratkeaisi esim. ohitustie asia luonnostaan.
Onneksi sentään Heli siellä on. Vaikka vähän aloittelevan ujoutta näyttää olevan.
Äänestäjät ne tyhmiä olivat kun eivät käyneet äänestämässä. Backmanin Jouni ja Nousiaisen Pekka jäivät pois tärkeiltä paikoilta.
Jos ei ole edustusta niin silloin ei ole ja savonlinnalaisten elämisen ehdot jää valvomatta.
,koska pätmänit ja lepakkomiehet jäivät turhaa liihottamassa pois ,kun ei mitään aikaan saaneet.Ai niin saivat tuhlattua muutaman satatuhatta vero-euroa omiin tarpeisiin,sori vaan luokkakaveri.
tätä köyhien kyykyttäjää heli,mikä se nyt oli yrittäjä sata-alalta ei kaikilla ole tuollaisia vanhoihin nahkoihin tehtyjä juttuja,että kaikille löytyy töitä kun vain viitsii etsiä ,pöty puhetta etsimällä ei löydy edes sieniä jos niitä ei ole.Sinulle joka viitsit edes mainita tälläistä asiaa täällä lahjoita edes jotain vaikka kerrankin johonkin hyväntekeväisyyskeräykseen,nuukana juppina kun sinut tunnetaan kaikkine autoines.
Tiesuunnitelmia pitää katsoa uudessa valossa. Nyt, kun junaliikenne on saatu sujumaan Parikkalaan ja tulevaisuudessa myös Keski-Suomeen päin, niin massiivinen tieprojekti käy tarpeettomaksi. Etenkin sen jälkeen kun syväsatama on siirretty muualle.
On todellakin aika ajatella kriittisesti vanhoja tiepäätöksiä. Tilanne on sen verran muuttunut.